Celebrity Cruises

Luxusní plavby propojujícící klasiku a inovaci

Společnost Celebrity Cruises byla založena v roce 1989. Ačkoli její první lodí bylo pouze starší, upravený transatlantické plavidlo, společnost si rychle získala výbornou reputaci pro svou profesionální úroveň, vybrané stravování a vynikající obsluhu na palubě. Postupně vybudovala flotilu lodí kategorie Premium, které k těmto znakům kvality přidaly jedny z nejprostornějších kajut na moři, plně vybavené lázně Spa a exkluzivní služby v nejvyšších kategoriích, jako osobního komorníka, soukromé výlety osobními vozidly ve více než 50 přístavech.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNÍM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TÉTO SPOLEČNOSTI

 Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Celebrity Cruises v súvislosti s pandémiou Covid -19Destinace a zaměření

Se společností Celebrity můžete cestovat do mnoha destinací snů. Okružní plavby nabízí v Karibiku včetně plaveb Panamským průplavem, ve Středomoří. Ze vzdálenějších cílů můžetevybírat Jižní Ameriku, Asii či prozkoumat Aljašku.
Specialitou jsou expediční plavby až do daleké Antarktidy a okruhy v souostroví Galapágy, kde má několik lodí po celý rok.

Název loděVýtlakPočet
kajut
Hodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renovace
Celebrity Apex130.818 t1.467-2020 
Celebrity Ascent140.600 t1.646-2023 
Celebrity Beyond140.600 t1.646-2022 
Celebrity Constellation®  91.000 t1.09220022017
Celebrity Edge®130.818 t1.4672018 
Celebrity Eclipse®122.000 t1.42520102021
Celebrity Equinox®122.000 t1.42520092019 Revolution
Celebrity Infinity®  91.000 t1.08520012015
Celebrity Millennium®  91.000 t1.07920002019 Revolution
Celebrity Reflection®126.000 t1.52320122017
Celebrity Silhouette®122.400 t1.44320112020 Revolution
Celebrity Solstice®122.000 t1.42520082016, 2024
Celebrity Summit®  91.000 t1.07920012019 Revolution
Celebrity Flora Expedičné lode    5.739 t50-2019 
Celebrity Xcel140.600 t1.646-2025 
Celebrity Xpedition Expedičné lode
    2.842 t
24
2004
2019
Celebrity Xploration Expedičné lode       319 t820072017
Expedičné lode  Expediční loď 

Na palubě lodí Celebrity Cruises

Vstupte do světa luxusu a maximálního komfortu. Plavby Celebrity Cruises uspokojí dovolenkové potřeby náročných klientů i klientů, kteří vyhledávají exkluzivní cíle a jedinečné zážitky.

Ubytování

Prostornost kajut je standardem Celebrity v každé kategorii ubytování. K základnímu vybavení každé kajuty patří koupelna se sprchou a WC, fén, toaletní potřeby; lůžka, dostatek úložných prostor, individuálně nastavitelná klimatizace, ​​interaktivní TV, župany, trezor, minibar.
Kategorie Concierge a Aqua jsou výjimečným dotekem luxusu: garance nejlepšího výhledu na moře a služby téměř srovnatelné s kategorií Suite.

Aqua Class

Kajuty jsou vybaveny exkluzivními Spa doplňky. Hosté mají přednostní sezení bez příplatku v prémiové restauraci Blu, která se specializuje na zdravější variace klasicky oblíbených jídel. Mají také neomezený přístup do relaxační místnosti (na lodích Solstice Class) a do perské zahrady. Tento typ kajuty je ideální pro hosty, kteří se rádi nechávají hýčkat.

Consierge Class

Tato kategorie zahrnuje exkluzivní služby jako například chlazené šampaňské, čerstvé ovoce a květiny při přivítání; Welcome Aboard Concierge Class Lunch; malé dárky s logem Celebrity; speciální room-service menu; večerní canapés (chuťovky); luxusní ložní prádlo a ručníky; prioritní nalodění, zavazadlový servis a vylodění, účast na exkluzivních akcích, výlučnou asistenci, která je k dispozici stiskem jediného telefonního tlačítka.

Suite

Prostorné suity jsou tím nejluxusnějším ubytováním a nabízejí navíc ještě služby osobního majordoma při vybalování, při rezervacích spa, čištění bot či přišití odtrženého knoflíku. Pro hosty Suite je vyhrazena zvláštní restaurace Luminae a exkluzivní salón Michael 's Club nebo The Retreat Lounge.  Jako host exkluzivních prostor The Retreat si užijete dlouhý a promyšlený seznam služeb a vybavení, který mimo jiné zahrnuje:

 • nápojový balíček Premium
 • kredit na výlety v přístavu
 • Wi-Fi pro streamování
 • palubní kredit pro využití dle vlastního uvážení

Stravování

Kromě samotné sofistikované atmosféry lodních restaurací je jídlo na plavbách Celebrity vždy vrcholovým zážitkem. Starají se o to zkušené týmy vedené výkonnými šéfkuchaři, kteří zdokonalili své schopnosti v nejlepších světových hotelích a restauracích.
Hlavní restaurace flotily umožňují vybrané stravování a pestrost mezinárodních druhů kuchyně ve velkolepém prostředí. Méně formální alternativou na večer jsou restaurace Lido, kde najdete na objednávku čerstvě vyrobené sushi, pokrmy z woku, těstoviny, pizzu, kari, pečené maso, bohatý výběr zeleniny, plněné pečené brambory a zákusky. AquaSpa Café podává lehké a zdravé pokrmy po celý den. Pozdě večer číšníci v bílých rukavičkách podávají v salonech lodě malé pochoutky, jako mini beef wellingtonky nebo křupavou tempuru.
Doplněk ke skvělému jídlu představuje obsáhlá kolekce vín výběr z více než 500 možností, včetně výběrových vintage vín ze všech význačnejších světových vinných regionů.
Všichni zaměstanci v odděleních Food & Beverage absolvují každoročně vzdělávací program DineAware o potravinových alergiích a intoleranci
Cestující si mohou v den nalodění přinést na palubu maximálně 2 láhve (2x750 ml) vína nebo šampaňského na kajutu. Za jejich konzumaci v prostorách barů nebo restaurace se platí 25 USD. Jiné alkoholické nápoje nejsou dovoleny.

Servisní příplatky ve výši 20 % jsou připočítávané k nápojům mimo All Inclusive zakoupené na palubě.

Cenové modely Celebrity Cruises

Lodní společnost mění od září 2022 svoji cenovou politiku. Nově není v základní ceně plavby zahrnut žádný nápojový balíček. Aktuálně je možné plavbu zarezervovat v základním modelu a poté zvolit jedno z dalších navýšení.

Model Cruise only

Určeno pro rezervace kajut vnitřních, s oknem, s balkónem v kategorii Concierge Class; neplatí pro destinace Galapágy, Aljaška.
Tento model zahrnuje základní cenu plavby s ubytováním v kajutě ve vybrané kategorii a s plnou penzí v hlavních restauracích.

Model All included

Určeno pro rezervace kajut vnitřních a kajut kategorie Aqua Class.
Tento upgrade zahrnuje základní all inclusive nápojový balíček (rozmanitá nabídka piv, lihovin, koktejlů, likérů, mražených nápojů, rozlévaných vín, limonád, džusů, speciálních káv a balené vody), základní balíček Wi-Fi připojení (webové prohlížeče, emaily, streamování).

Model The Retreat

Určeno pro rezervace kajut v kategorii suite.
Tento model nabízí neomezený počet prémiových nápojů, neomezené Wi-Fi připojení, stravování v exkluzivní soukromé restauraci, vstup do exkluzivního salonku a na exkluzivní opalovací terasu, služba concierge, osobní komorník.

Další informace o plavbách celebrity Cruises

Hosté

Na lodích Celebrity cestují zejména dvojice ve věku od 35 do 55 let ze Severní Ameriky. Rodiny s dětmi si vybírají týdenní plavby během školních prázdnin, zatímco na delších plavbách a exotických okruzích potkáte zejména cestovatele ve věku nad 60 let.

Děti a mládež

Každá loď Celebrity má vyhrazené dětské kluby a nabízí přiměřený program pro děti rozdělený na věkové skupiny: od 3 do 5 let, od 6 do 8, od 9 do 11 let a centra pro teenagery od 12 do 17 let. Mladší děti se mohou také účastnit aktivit v případě, že již nenosí pleny - v opačném případě si mohou pro ně rodiče zapůjčit hračky.
Tyto služby jsou bezplatné, s výjimkou některých večerních a odpoledních aktivit. Na večer je možné za příplatek zajistit babysitting v kajutě.

Program na palubě

Hudba, tanec a zajímavé přednášky na různá témata (od finančních strategií, astronomie, politiky, degustací vína až po historii a kulturu navštívených míst). K tomu je nabízeno množství jiných aktivit oznamovaných prostřednictvím lodního programu.

Fitness a relaxace

AquaSpa a fitness centra společnosti Celebrity patří k nejklidnějším a nejkrásněji vybaveným na moři, s volným vstupem do thalasso bazénů na lodích třídy Millennium.
Používání prvotřídních zařízení fitness center, běžecké dráhy, jakož i základní kurzy fitness jsou zahrnuty v ceně plavby. Za příplatek je možné využít služeb osobního trenéra, analýzu tělesné kompozice a specializované kurzy jako jóga a pilates. K dispozici jsou praktické výuky a simulátory. Na každé lodi se nachází také centrum akupunktury s odborníky mající licenci.

Oblékání na palubě (dresscode)

Celebrity na svých lodích nedávno uvedla program "Evening Chic", který je volnější formou dosavadních formálních večerů. Tyto večery jsou vyvrcholením nočního života na lodi a vaší příležitost zazářit. Na týdenních plavbách jsou standardem dva večery "Evening Chic" a na kratších jeden. Pro ženy jsou doporučené koktejlové šaty, sukně, kalhoty nebo designové džíny s elegantním topem; pro muže elegantní kalhoty nebo designové džíny s oblekovou košilí, pólem nebo svetrem, případně sportovním sakem.
Ostatní večery jsou označeny jako "Smart Casual".
Krátké kalhoty a pantofle na veřejných prostranstvích po 18. hodině jsou považovány za nevhodné a tento požadavek je obecně dodržován. Trička s krátkými rukávy, župany, bosé nohy, tílka, baseballové čepice a plážové oblečení nejsou v restauracích dovolena během celého dne. Hosté jsou také žádáni dodržovat "Smart Casual" dresscode v divadlech při večerních vystoupeních.

Kouření na lodi

Ve vnitřních prostorách lodí, včetně kajut a balkonů, není dovoleno kouřit a tento zákaz se vztahuje i na elektronické cigarety. Kouření je povoleno pouze ve viditelně označených zónách na vnějších palubách. V případě porušení tohoto nařízení je aplikován poplatek $ 250 USD přímo na osobní účet.

Měna na palubě a spropitné

Na lodích Celebrity se účtuje v amerických dolarech (USD). Placení na palubě probíhá prostřednictvím palubní karty, kterou je třeba aktivovat souhlasem inkasa z platební karty hosta.

Hostům se automaticky načítá na na palubní účet SeaPass® povinné spropitné (gratuities), jehož výše je od 17. 10. 22 stanovena takto*:
17,50 USD na osobu a den při ubytování v kajutě vnitřní, s oknem, s balkónem
18,00 USD na osobu a den za při ubytování v kajutě třídy Concierge a AquaClass
21,00 USD za osobu a den při ubytování ve suitách programu The Retreat
 
Ke všem nápojům, nákupům v minibaru a nápojovým balíčkům bude přidáno 20% servisní příplatek. Spropitné může být upraveno podle uvážení hosta na palubě v sekci Guest Relations.
*Vyloučené rezervace zahrnují všechny kajuty rezervované buď (i) za cenu All Included (dříve Always Included); nebo (ii) v kategorii kajut Retreat nebo AquaClass dne 14. července 2022 nebo později. Spropitné za služby v salonku a restauraci a 20% spropitné za nápojový balíček je zahrnuto v ceně plavby všech hostů ve vyloučené rezervaci.

Mobilní aplikace

Po dokončení rezervace doporučujeme stažení Celebrity Cruises app. Aplikace slouží pro doplnění detailních údajů k cestujícím (pasy, kontakty, očkvací status, ...) a také je skvělým průvodcem po palubách lodí a po nabízených aktivitách během plavby. Prostřednictvím aplikace je možné si zarezerovat služby na palubě, výlety apod.; umožňuje také chatování na palubě.

Internet na palubě

Na palubách Celebrity Cruises je k dispozici WiFi. Její využávání je za příplatek, pokud není zahrnuta do zakooupeného cenového programu. K dispozici je balíček Basic WiFi (procházení internetu, zprávy, emaily) a Premium WiFi (procházení internetu včetně streamování, zprávy, emaily, sdílení fotek a videí, videochat).

Věrnostní program Capitain´s Club

Věrnostní program pro stálé klienty se nazývá Captain's Club a je rozdělen do šesti tříd: kategorií: Preview, Classic, Select, Elite, Elite Plus a Zenith. Benefity tohoto programu jsou kombinovatelné s programem Crown &Anchor společnosti Royal Caribbean a s Azamara Circle společnosti Azamara. 

V ceně plavby Celebrity Cruises je zahrnuté

 • plavba a ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • bohatá plná penze na palubě v hlavních restauracích
 • úklid kajuty
 • župany v kajutě
 • využívání vybavení lodě (bazény, solarium, posilovna, vířivky ... )
 • 24hodinový kajutový servis
 • aktivity pro děti v dětských klubech podle 4 věkových kategorií
 • zábava na lodi, animace, večerní představení
 • zavazadlový servis při nalodění a vylodění

Výhody v ceně pro hosty kategorie Consierge Class

 • služby consierge (zajišťování služeb na přání klienta)
 • přednostní nalodění
 • exkluzivní oběd v den nalodění
 • rozšířené menu snídaní v kajutě
 • seminář o navštívených destinacích
 • přednostní výběr sezení v hlavních a prémiových restauracích
 • láhev šumivého vína na uvítanou (na vyžádání) a jednohubky v kajutě každý den
 • možnost výběru polštářů
 • zapůjčení dalekohledu a deštníku po dobu plavby
 • čištění bot
 • přívěsek na klíče s logem Celebrity jako dárek

Výhody v ceně pro hosty kategorie Aqua Class

 • kajuty umístěné v blízkosti Spa areálu s luxusním vybavením (exkluzivní ložní prádlo, posílená vzdušná filtrace, velkorysé úložné prostory aj.)
 • neomezený přístup do Sea Thermal Suite nebo do Persian Garden (podle lodě)
 • kredit na lázeňské procedury (jen kat. Aqua Class Sky suite)
 • přivítání ve Spa areálu
 • osobní konzultankta Spa a recepce consierge
 • přednostní rezervace v lázeňském areálu
 • lekce fitness, výbava fitness v kajutě (podložky na jógu)
 • slevy na lázeňské procedury
 • stravování v exkluzivní restauraci pro kat. Aqua Clas:  Blu; pro Aqua Class Sky Suite: Luminae
 • denně 2 láhve minerálky v kajutě, láhev šumivého vína na uvítanou (na vyžádání)
 • set přírodní kosmetiky v kajutě
 • ručníky, župany a pantofle ze 100% bavlny
 • zapůjčení dalekohledu a deštníku po dobu plavby
 • čištění bot
 • kajutová služby bez příplatku

Výhody v ceně pro hosty kategorie The Retreat

 • luxusní kajuty (exkluzivní ložní prádlo, kašmírové matrace, velkorysé úložné prostory, polštářové menu aj.)
 • nápojový balíček all inclusive Premium
 • připojení k Wi-Fi pro streamování
 • kredit 100/150/200 USD podle délky plavby na útratu na palubě
 • kredit na výlety v přístavech 100/150/200 USD podle délky plavby
 • vstup na exkluzivní terasu The Reatreat Sundeck (není na lodích Solstice, Eclipse, Reflection, Constellation, Infinity)
 • vstup do exkluzivního salónu The Reatreat Lounge či Michael’s Club podle lodi
 • stravování v exkluzivní restauraci Liminae (jen na vybraných lodích)
 • přednostní nalodění a vylodění či transfer v člunech
 • pomoc komorníka s vybalováním kufrů
 • služby recepce Retreat consierge a recepce pro výlety Destination consierge
 • rezervace předních sedadel v divadle
 • ručníky, župany a pantofle ze 100% bavlny
 • prémiová kosmetika v koupelně
 • zapůjčení dalekohledu a deštníku po dobu plavby
 • čištění bot
 • láhev šumivého vína na uvítanou (na vyžádání) a jednohubky v kajutě každý den
 • kávové speciality
 • služby osobního komorníka

Plavby na expedičních lodích na Galapágách mají svůj vlastní cenový program (informace při rezervaci).

Cena nezahrnuje

 • některé exkluzivní nápoje a konzumace z minibaru
 • 20% servisní příplatek za nápoje, položky z minibaru, služby wellness a beauty salon zakoupené na palubě
 • fakultativní výlety a kyvadlová doprava v navštívených přístavech
 • stravování se ve speciálních restauracích à la carte
 • osobní výdaje na palubě (osobní trenér, spa, kadeřnictví, čistírna, minibar v kajutě, telefon)
 • komplexní cestovní pojištění ERV
 • víza, pokud jsou vyžadována
 • nápoje All inclusive (balíček Classic Beverage Package)
 • wifi připojení Surfing (připojení na emaily, navigace po internetu, sociální sítě)
 • spropitnéZdroj videa: YouTube, kanál Celebrity Cruises

 

Plavby společnosti Celebrity Cruises
 • Celebrity Constellation

  Celebrity Constellation

  Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Ravenna, Itálie
  Datum odjezdu: 03. 06. 2024
  134 791 Kč s balkonem
  Délka: 11 nocí
  Cena od: 134 791 Kč
 • Celebrity Equinox

  Celebrity Equinox

  Západní Středomoří
  Civitavecchia (Rím), Itálie Barcelona, Španělsko
  Datum odjezdu: 04. 06. 2024
  27 897 Kč vnitřní
  42 138 Kč s balkonem
  Délka: 9 nocí
  Cena od: 27 897 Kč
 • Celebrity Silhouette®

  Celebrity Silhouette®

  Island
  Rotterdam, Nizozemsko Rotterdam, Nizozemsko
  Datum odjezdu: 06. 06. 2024
  29 624 Kč vnitřní
  39 701 Kč vnější
  39 701 Kč s balkonem
  Délka: 11 nocí
  Cena od: 29 624 Kč
 • Celebrity Reflection®

  Celebrity Reflection®

  Bahamy
  Fort Lauderdale / FL, USA Fort Lauderdale / FL, USA
  Datum odjezdu: 07. 06. 2024
  28 050 Kč s balkonem
  Délka: 3 noci
  Cena od: 28 050 Kč
 • Celebrity Xploration

  Celebrity Xploration

  Galapágy
  Baltra, Galapágy ES Baltra, Galapágy ES
  Datum odjezdu: 08. 06. 2024
  155 479 Kč vnější
  179 036 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 155 479 Kč
 • Celebrity Xpedition

  Celebrity Xpedition

  Galapágy
  Baltra, Galapágy ES Baltra, Galapágy ES
  Datum odjezdu: 08. 06. 2024
  153 728 Kč vnější
  186 829 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 153 728 Kč
 • Celebrity Millennium

  Celebrity Millennium

  Jihovýchodní Asie
  Jokohama, Japonsko Jokohama, Japonsko
  Datum odjezdu: 08. 06. 2024
  81 205 Kč s balkonem
  Délka: 12 nocí
  Cena od: 81 205 Kč
 • Celebrity Apex

  Celebrity Apex

  Norské fjordy
  Southampton, UK Southampton, UK
  Datum odjezdu: 08. 06. 2024
  38 077 Kč vnitřní
  77 829 Kč s balkonem
  Délka: 7 nocí
  Cena od: 38 077 Kč
 • Celebrity Ascent

  Celebrity Ascent

  Západní Středomoří
  Barcelona, Španělsko Civitavecchia (Rím), Itálie
  Datum odjezdu: 08. 06. 2024
  106 056 Kč s balkonem
  Délka: 10 nocí
  Cena od: 106 056 Kč