Holland America Line

Prémiové plavby po celém světě

Holland America Line (HAL) byla založena v roce 1873 jako Netherlands-America Steamship Company, dopravující imigrantů z Rotterdamu do New Yorku. V roce 1971 přesídlila do USA a v roce 1989 přešla do vlastnictví korporace Carnival.

Dnes je je jednou z prémiových lodních společností a nabízí prakticky neomezený výběr okružních plaveb. Typické jsou zejména delší plavby, jakož i kombinace s exkurzemi na pevnině, tzv. Land + Sea Journeys. S téměř 500 plavbami ročně do více než 280 přístavů a do všech sedmi kontinentů, rozšiřováním nabídky plaveb a exkurzí a poskytováním nejlepších výletních prázdnin, Holland America Line potvrzuje ocenění a uznání od lídrů v oblasti cestovního ruchu.

Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Holland America Line HAL v súvislosti s pandémiou Covid -19I přesto, že Holland America Line je americkou společností, snaží se zachovávat dědictví holandských tradic, samozřejmě v kombinaci s nejnovějšími vymoženostmi moderních technologií. Jména lodí podle holandských měst, vintage tmavomodré trupy lodí ale i interiéry zařízené v tradičním stylu, obohacené sbírkami uměleckých děl a starožitností, elegantní salony a restaurace, tradiční čaj o páté - toto vše najdete na plavbách s Holland America Line.

Destinace: Společnost nabízí okružní plavby po celém světě a každým rokem rozšiřuje nabídku svých populárních plaveb v Aljašce, Karibiku, Evropě, Kanadě, Pacifiku, Austrálii, Novém Zélandu, Asii a také v Africe.

Název loděTonážPočet
kajut
Hodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renováce
ms Eurodam86.273 t1.05220082016
ms Koningsdam99.500 t1.3312016 
ms Nieuw Amsterdam86.700 t1.05320102018
ms Nieuw Statendam99.500 t1.3392018 
ms Noordam82.318 t98620062019
ms Oosterdam82.305 t1.01220032016
ms Rotterdam99.800 t1.340-2021 
ms Volendam61.214 t71619992016
ms Westerdam82.348 t98420042017
ms Zaandam61.396 t71620002017
ms Zuiderdam82.305 t98520022019

 

Kajuty na lodích Holland America

Holland America Line se vyznačuje prostornými kajutami. Komfort hostů na palubě je pro tuto společnost velmi důležitý a proto jsou kajuty až o 25% prostornější než na palubě jiných lodí srovnatelné kategorie.
V základním vybavení všech kajut je regulovatelná klimatizace, Euro-top ložní matrace a povlečení Mariners Dream, interaktivní televize, značková kosmetika Elemis Aromapure, župany, 24hodinový kajutový servis a čerstvé ovoce.

Stravování a nápoje

V ceně plavby je bohatá plná penze. Snídaně, obědy a večeře si můžete vychutnat v hlavní restauraci, kde máte na výběr od klasické a vegetariánské kuchyně až po speciality v navštíveném regionu, případně speciální dietní požadavky (které však musí být ohlášeny předem). Večeře se podává v 17:45 nebo 20:00 na dvou podlažích v hlavní restauraci. Jedno podlaží je přizpůsobeno pro volný vstup mezi 17:15 - 21: 00. Pizzu, italské saláty nebo hamburger si můžete objednat iv občerstveních u bazénu. K dispozici je i Lido (bufetová restaurace), kde si můžete vychutnat snídani a obědy v ležérním stylu s výhledem na oceán.
Nápoje jako voda, džus, káva a čaj z automatů jsou zdarma. K dispozici jsou i zvýhodněné nápojové balíčky.
Kromě toho najdete na lodi několik alternativních prémiových restaurací např. s italskou kuchyní, asijskou kuchyní, mořské plody a steak house. V těchto restauracích platíte za obědové / večerní menu příplatek.

Hosté: Na palubě převažují páry a skupinky hostů ve věku od 40 do 70 let. Během letních měsíců a školních prázdnin zde ale najdete i mnohé rodiny s dětmi. Oblíbené déle okružní plavby vyhledávají většinou páry ve věku nad 55 let.
Na většině plaveb, zejména na okružních plavbách po Karibiku, Aljašce a Kanadě, mají největší zastoupení Američané a Kanaďané. Během letní sezóny na evropských plavbách jsou to i občané Británie, Holandska, Německa a Ruska.

Děti a mladí: Klub HAL poskytuje širokou škálu zajímavých aktivit pro děti ve věku 3 až 17 let. Klubové aktivity HAL jsou navrženy tak, aby byly věku přiměřené. Pro ty nejmenší (ve věku od 3 do 8 let) jsou připraveny aktivity jako umění a různé řemesla, lodní výlety a bingo. Pro starší děti (ve věku od 9 do 12 let) je to minigolf, ping-pong, tematické párty, sportovní hry na palubě a pod. Mladiství (ve věku od 13 do 17 let) se mohou těšit na diskotéku, taneční lekce, arkádové hry, sportovní turnaje, bingo, filmy a videa. Všechny aktivity jsou pod dohledem vyučeného personálu.
Společnost dokonce nabízí nekteré pobřežní exkurze pouze pro děti, například na Half Moon Cay (Bahamy) nebo v aljašské přístavech.
Za příplatek je k dispozici také babysitting. Minimální akceptovatelný věk je 6 měsíců, pro transoceánské plavby minimálně 12 měsíců.

Dospělí: Množství denních aktivit jako kurzy vaření, ochutnávky vína a míchání nápojů, umělecké akce, společenské hry, sportovní aktivity, digitální workshopy, promítání nově vydaných filmů (popcorn je zdarma). Večerní aktivity jsou v tradičnějším stylu - začíná se s koktejlem před večeří, pak jsou v nabídce večerní představení a muzikály, živé hudební vystoupení různého žánru, piano-bar, noční klub s diskotékou, bary. Také můžete zkusit štěstí v kasinu. Mimořádně populární jsou B.B. King's Blues kluby, které jsou k dispozici téměř na všech lodích (kromě Volendam a Zaandam).
Kromě obvyklých tematických party má společnost HAL jednu speciální: Orange Party. Jméno je odvozeno od názvu barvy, ne ovoce. Oranžová barva je totiž národní barvou Nizozemska a jejich královské rodiny (the House of Orange). Holanďané jsou hrdí na své tradice a v den narozenin svého krále mají každoročně svátek, Koningsdag (Den Krále).
Během vaší plavby na palubě zažijete repliku této bujaré party, kde nebudou chybět nizozemské chuťovky, pivo, koktejly, živá hudba a jiné překvapení, vše v nizozemském duchu. Takže si s sebou určitě do kufru přibalte alespoň nějaký kousek oranžového oblečení a doplňky!

Fitness a odpočinek: Na palubě lodí HAL najdete bazény, multifunkční hřiště (volejbal, tenis), posilovnu, k dispozici za příplatek je i personální trenér a specializované fitness třídy, jako např. jóga, pilates a pod.

Oblečení / Dresscode: Na týdenní okružní plavbě jsou standardem dva formální večery. Mužům se při této příležitosti doporučuje smoking, tmavý oblek nebo sportovní sako s kravatou. Ostatní večery jsou neformální, nedoporučují se však krátké kalhoty a džíny. Během dne se doporučuje pohodlné oblečení pro volný čas.

Kouření: není povoleno v pokojích a vnitřních prostorách lodi. Je povoleno na balkonech pokojů a na venkovních prostorách lodi a také v kasinu (aktivní hráči).

Oficiální měna: Oficiální měnou na lodích je americký dolar (USD).

Spropitné: 16 USD za osobu a noc plavby se účtuje automaticky k osobnímu účtu na osobu a den (hosté ubytovaní v apartmánech platí od 17,50 USD). Na konci plavby mohou cestující tuto částku upravit na základě spokojenosti.
Servisní příplatek na nápoje nebo jídla zakoupené na palubě je 15%.

Věrnostní program: Do věrnostního programu Mariner Society® jste zařazeni po absolvování první okružní plavby s HAL. Body získáte za absolvované dny plavby a za extra výdaje zakoupené na lodi.
K výhodám členství patří slevy na další plavby i na některé služby na palubě.
Úrovně klubu: Star Mariner, 2-Star Mariner, 3-Star Mariner, 4-Star Mariner, 5-Star Mariner.

Cena plavby zahrnuje

 • Ubytování a plavba v kajutě vybrané kategorie
 • Plná penze
 • Voda, ledový čaj, káva a čaj během hlavních jídel v bufetové a hlavní restauraci
 • 24hodinový kajutový servis
 • Volný vstup do všech klubů, barů a salonů
 • Aktivity během celého dne a večerní animace
 • Přístavní poplatky

Cena plavby nezahrnuje

 • Nápoje kromě těch během jídel v bufetových restauracích
 • Spropitné a servisní příplatek
 • Stravování v prémiových restauracích
 • Fakultativní výlety na pobřeží
 • Masáže a procedury v beauty salonech
 • Telefon a internet
 • Některé aktivity na palubě
 • Osobní výdaje (kasino, nákupy v buticích na palubě ...)
 • Cestovní pojištění
 • Doprava do hlavního přístavu nalodění / vylodění
 • Víza (jsou vyžadována)

 


Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Holland America Line

Situácia COVID-19 - Aktuálne informácie o plavbách na Crystal Cruises Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách HAL v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

 Z důvodu zajištění co nejbezpečnějších zážitků musí být všichni členové posádky a cestující na všech plavbách společnosti HAL na Aljašce a v Evropě plně očkováni.

Aktualizované informace ohledně situace COVID-19 na webové stránce společnosti: LINK

Příprava na plavbu je nyní snazší než kdy předtím. Vyhledejte si požadavky na testování a očkování vaší cesty pomocí nástroje Health Protocols Tool. Chcete-li zobrazit video s ukázkou použití nástroje Health Protocols Tool odkazovaného výše, klikněte sem: Video.
Tyto informace se vztahují pouze pro plavby v roce 2022, pro plavby v roce 2023 budou aktualizovány.

Standardní protokol k 24. 10. 2022:

Požadavky na očkování:
Důrazně doporučujeme všem hostům, aby měli aktuální informace o stavu očkování. Očkování však není povinné.

Požadavky na testování:
Hosté nemusí před naloděním absolvovat test na COVID-19.
Připomínáme, že je povinností hosta porozumět a splnit všechny vládní požadavky na dokumentaci a vstup, včetně očkování proti COVID-19, do zemí, které během plavby navštíví, včetně přístavů pro nalodění a vylodění. Vyzýváme hosty, aby navštívili webové stránky jednotlivých zemí a zkontrolovali své povinnosti.

Globální předpisy a protokoly COVID-19 se neustále mění a tyto požadavky můžeme kdykoli revidovat nebo upravit (s okamžitou účinností), aby se vyvíjely v souladu s nejnovějšími postupy. Pravidelně kontrolujte případné aktualizace.