Silversea

Luxusní plavby Silversea v elegantní atmosféře

Flotila elegantních menších lodí, které se plaví po celém světě na 7 kontinentech včetně Antarktidy, nabízí na svých palubách to nejlepší, co můžete od luxusní plavby očekávat. Plavby této společnosti jsou určeny pro ty nejnáročnější zákazníky, kteří znají a očekávají pouze skutečnou kvalitu.
Tato výjimečná kvalita je přiznána i odbornou veřejností a Silversea každoročně získává význačné certifikáty nejuznávanějších světových publikací z celého světa. Významným segmentem portfolia společnosti jsou expediční plavby, pořádané 4 loděmi flotily.

Společnost byla založena v roce 1993 italskou rodinou Lefebvre. Obohacením flotily o loď Silver Explorer (původně Prince Albert II), společnost vyčlenila značku Silversea Expeditions, do které patří např. i lodě Silver Galapagos a Silver Discoverer.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNÍM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TÉTO SPOLEČNOSTI

Ceny plaveb jsou přímo úměrné kvalitě, kterou na lodích dostáváte: zahrnují spropitné pro personál, nápoje na palubě včetně prémiových alkoholických nápojů a dokonce i exkurze v navštívených přístavech. Přidanou hodnotou je i partnerství této společnosti s prestižními luxusními značkami jako Bvlgari, Davidoff zda Relais & Chateaux.

Destinace plaveb Silversea

Situácia COVI-19 / koronavírus a plavby spoločnosti Silversea CruisesNejkrásnější i nejméně známá zákoutí planety, z nichž některé ani nenajdete na Google Maps!.
Antarktida, Aljaška, Západ Severní Ameriky a Kanada a Nové Anglie, Karibik, Jižní Amerika a Galapágy, Arktida, Grónsko, severní Evropa, Afrika, Středozemní moře, Asie, Austrálie a Nový Záland, Francouzská Polynésie ...

Název loděTonážKajuty
hosté
Hodnocení
PostavenaPoslední
renováce
Silver Cloud Expedičné lode 16 800 t13019942017
Silver Dawn40 700 t298-2021 
Silver Endeavour Expedičné lode 20 450 t100-2021 
Silver Explorer Expedičné lode   6 072 t11720082017
Silver Moon 40 700 t298-2020 
Silver Muse 40 700 t2982017 
Silver Nova54 700 t728-2023 
Silver Origin  Expedičné lode 5 800 t50-  
Silver Ray54 700 t363-2024 
Silver Shadow 28 258 t19420002017
Silver Spirit 36 000 t30420092018
Silver Whisper 28 258 t19420012017
Silver Wind Expedičné lode17 400 t15119952021
 Plavby na Galapágách   Expedičné lode Silversea Expeditions

 

Ubytování na lodích Silversea

Apartmány Silversea nabízejí jeden z nejvyšších poměrů prostoru na jednoho hosta ze všech lodních společností. Všechny suity mají výhled na oceán a mnohé mají vlastní teakovou verandu.
Jsou zařízeny elegantním nábytkem, přinejmenším jednou z nejmodernějších typů TV s plochou obrazovkou s bohatým výběrem satelitních programů a s interaktivní knihovnou médií, luxusním ložním prádlem, plyšovými župany a pantoflemi a různými doplňky včetně zásobeného baru. 
Bez ohledu na loď nebo kategorii budou všichni hosté hýčkáni osobními službami pozorného komorníka. Pro skutečně osobní zážitek je možné přizpůsobit si vybavení apartmánu podle svých osobních představ. Od toaletních potřeb a osobních doplňků, výběr z různých druhů polštářů, až po náplň baru oblíbenými víny a lihovinami. Můžete si dokonce vychutnat večeři podávanou vašim komorníkem přímo ve vaší suite nebo na verandě.
Ve suite jsou k dispozici zásuvky s napětím 110 voltů (americký proud) a 220 voltů (evropský proud), pro malé spotřebiče bez použití adaptérů nebo elektrických konvertorů. Silver Explorer má pouze 220 V / 60 Hz střídavý proud a zástrčky typu Europlug a Type C.

Stravování

Stolování má pro Silversea vysokou prioritu. Od vynikající francouzské kuchyně, delikátních asijských jídel až po domácké italská jídla - kreativita Silversea nezná hranice. Gastronomická dokonalost je navíc samozřejmostí díky receptům,  které odrážejí dědictví a obnovují tradice. Bez ohledu na to, ve které lodní restaurace večeříte, vliv destinací je pozorovatelný ve velké rozmanitosti a svěžesti výběru jídel.
Každá loď má několik stravovacích zařízení. Hlavní restaurace, The Restaurant, s otevřeným sezením, je v ceně plavby.
Ve specializovaných restauracích se žádá rezervace předem a jsou za poplatek.

Zábavní program

V rámci denního programu se pořádají přednášky s promítáním filmů o místech, která budou během plavby navštívené s informacemi o možnostech, které tyto destinace nabízejí. Kromě toho bývají přizvány hostující lektoři, biologové, historici nebo diplomaté, s tematickými přednáškami blízkými konkrétní plavbě. Součástí programu mohou být například i ukázky vaření.
Hostům je na lodi k dispozici i námořní instruktor a trenér golfu.
V salonech hraje živá hudba v podání lodního pianisty nebo hudební skupiny hrající různé žánry a zpěváků. V kasinu jsou stoly na blackjack, ruletu a hrací automaty. Novější a větší lodě flotily mají prostornější a honosnější herní plochy.

Novinkou v dosud klasickém pojetí zábavy na palubě je série zbrusu nových a originálních večerních show v podání prvotřídních umělců, které zaujmou hostí každé generace. Na každé lodi se představí v jiné kombinaci.
• To the Moon and Beyond - retro pocta průzkumu vesmíru a klasickým sci-fi filmem s ikonickými skladbami jako Fly Me to the Moon, Moondance, Bad Moon Rising, Rocket Man a další.
• LunaFest - živý hudební festival se stánky street-food, který se koná na vnější palubě.
• Silver Sparks - neočekávané zábavné momenty bez plánování, které se objeví v neočekávaných časech na různých místech lodí.
• Boogie Wonderland !: - hudební a taneční rytmy diskogenerácie od legend jako Earth, Wind and Fire, Gloria Gaynor, the Bee Gees ...
• Late in the Evening: nestárnoucí melodie Burta Bacharacha, Carole Kingové a Paula Simona s reinterpretace moderní pohodové klasiky, jako například I Say a Little Prayer, Will You Still Love Me Tomorrow, Bridge over Troubled Water ...
• Colors: pocta melodiím překypujících emocemi a barvami, od Black or White Michaela Jacksona a True Blue od Madonny po Evergreen od Barbra Streisandová či Purple Rain od Prince.
• Brit Hits: výherní písně britského hudebního průmyslu od Adele, Amy Winehouse, Elton John, Phil Collins, Eurythmics a dalších.
• Corazon: představení hudby a tance plné vášně, odvážné kostýmy a dramatické inscenace ze Španělska a Jižní Ameriky.
• Cirkus - inspirovaný Cirque du Soleil a úspěšným filmem The Greatest Showman;
• Café Tango - klasická tango show v kavárně Parisian-style café;
• '80s Gold - které oslavuje nejoblíbenější popové hity 80. let.

Lázeňský program OTIUM

Pohodový wellness na moři je novinkou roku 2022. Nový SPA program OTIUM bude debutovat na palubě lodi Silver Dawn od roku 2022 a následně bude zaveden i do zbytku flotily. Program je inspirován filozofií římských lázní a uměním nepřetržitého rozmazlování se, kterým se Silversea proslavila. Je to poprvé, kdy společnost Silversea představuje vlastní koncept wellness programu. Jde o koncept programu který potěší nadšence zdravého životního stylu ale i labužníky, je to koncept kde si během pobytu v lázeňském areálu hosté vychutnají celerovou šťávu, ale i pohár chlazeného šampaňského a kaviár z Calvisiusu. Luxus je o možnosti volby. OTIUM nebude ten druh lázeňského zážitku, při kterém klienti budou muset absolvovat dlouhé vysvětlování k stovkám procedur. Jde o přizpůsobený zážitek. Klienti si vyberou vůni, která je bude provázet během lázní, zvolí si róbou nebo kimono a naplno si užijí služby spa. Relaxovat se dá i v pohodlném křesle, kde si klienti vychutnají svůj oblíbený koktejl a lahodné jednohubky. OTIUM nekončí lázněmi, program pokračuje u bazénu nebo ve apartmánech, a to sérií příjemných okamžiků: zahřátí měkkou dekou, šálek horké čokolády, láhev šampaňského. Nezapomíná se ani na zážitek ze spánku: byl vyvinut nový typ matrace - Otium Soft Touch, který je doplněn kvalitní sadou polštářů a přikrývek.

Silversea´s S.A.L.T.  - slibuje rozšíření vašich chuťových obzorů
S.A.L.T. - zkratka pro Sea And Land Taste, je příležitostí pro všechny cestující na nových lodích Silver Moon a Silver Dawn zažít skutečnou "chuť" destinace. Autorem je Adam Sachs, bývalý šéfredaktor Saveur Magazine. S.A.L.T. dává hostům Silversea šanci získat zážitky místní kultury jídla. A pokud je jídlo dost dobré pro Adama, je to dost dobré pro nás! Trojnásobný vítěz novinářské ceny Jamese Bearda, který je držitelem ceny za jídlo, životní styl a cestopisy, se opravdu vyzná!

Další informace o plavbách Silversea

Služby prádelny či žehlení jsou k dispozici za příplatek a mohou být zajištěny prostřednictvím komorníka. Služby prádelny jsou bezplatné pro vyšší kategorie apartmánů a pro členy věrnostního klubu určité úrovně.
Na lodi je také samoobslužná prádelna s pračkami, sušičkami, žehličkami a pracím práškem.

Většina hostů na palubě pochází ze Severní Ameriky, ale najdete zde hosty i z Evropy, zejména Velké Británie, Německa a Švýcarska.
Lodě této společnosti jsou vhodné zejména pro páry ve středním věku a pro náročnější cestovatele.
Atmosféra během dne na lodi je přátelská, uvolněná; vládne tu absolutní klid a pohodlí.

Děti a mládež: Na palubě nejsou žádné speciální aktivity ani zařízení pro děti v jakémkoliv věku a také není poskytována péče, animace nebo dohled o ně. Společnost si vyhrazuje právo omezit na plavbě počet dětí mladších 3 let.
Pro všechny děti ve věku od 6 měsíců do 1 roku je vyžadováno notářem ověřené prohlášení. Silversea si vyhrazuje právo z důvodu bezpečnosti odmítnout děti do 8 let na jakékoliv exkurzi.
Na expedičních lodích nemohou být ubytovány děti mladší než 1 rok. Děti ve věku do 5 let se nemohou účastnit žádných expedic, které vyžadují použití dopravy čluny Zodiac.

Oblékání na plaubě
Doporučené oblečení, tak zvaný "dress code" zahrnuje oblékání od neformálního po formální, podle denního času a programu, se třemi kategoriemi večerního oblečení.
Casual: pro ženy halenka s kalhotami / sukně nebo ležérní šaty; pro muže košile a dlouhé kalhoty.
Informal: pro ženy šaty nebo kalhotový kostým; pro muže sako, kravata je volitelná.
Formal: pro ženy společenské nebo koktejlové šaty; pro muže se vyžaduje smoking, večerní sako nebo tmavý oblek a kravata.

Internet na palubě

Vceně plavby je zahrnuto neomezené bezplatné Wi-Fi připojení na internet podle lodě a kategorie ubytování:Silver Cloud a Silver Wind:
Neomezený přístup Premium pro hosty v kategoriích Medallion, Silver, Royal, Grand a Owner's.
Neomezený přístup Standard pro hosty v kategoriích Vista, Veranda a Deluxe Veranda.

Silver Explorer:
Neomezený přístup Premium pro hosty v kategoriích Medallion, Silver, Grand a Owner's.
Neomezený přístup Standard pro hosty v kategoriích Adventurer, Explorer, View, Vista a Veranda.

Silver Origin:
Neomezený přístup Standard na internet pro hosty ve všech kategoriích.

Ostatní lodě:
Neomezený přístup Premium pro hosty v kategoriích Medallion, Silver, Royal, Grand a Owner's.
Neomezený přístup Standard pro hosty v kategoriích Vista, Terrace a Veranda Suites.

Plavby kolem světa a Grand Voyages
Neomezené Wi-Fi připojení na internet pro hosty ve všech kategoriích.

Oficiální měna a platby: Všechny platby na palubě se uskutečňují v USD amerických dolarech. Poplatky za poskytované služby a produkty zakoupené na palubě lodi mohou být zaplaceny v hotovosti (pouze v USD), cestovním šekem (pouze v USD) nebo kreditní kartou (VISA, MasterCard nebo American Express) na konci každého segmentu plavby a před konečným vystoupením z lodi .
Za všechny hotovostní zálohy se účtuje transakční poplatek 2%, s limitem 1.000 USD. Zahraniční transakční poplatky jsou možné.

Věrnostní program: po uskutečnění první plavby se Silversea se můžete stát členem věrnostního klubu Venetian Society. podle úrovně členství se požívají různé výhody, jako např. speciální pozornosti, pozvánky na soukromé večírky během plavby, návštěvy palubního zákulisí, slevu minimálně 5% na vybrané plavby.

Kouření: Většina prostor na palubě je nekuřácká. Z bezpečnostních důvodů není kouření povoleno ani v suitách nebo verandách nebo balkonech hosty a ani ve veřejných prostorách, salonech a barech.
Kouření cigaret, cigaret, elektronických cigaret a dýmek je povoleno pouze v Connoisseur 's Corner a na zvlášť vymezených místech v Panorama Lounge a na vnějších palubách.

Zdravotní středisko: Každá loď Silversea je vybavena zdravotnickým střediskem, které je zastoupeno zkušeným lékařem a zdravotní sestrou 24 hodin denně. Pokud je loď v přístavu, pro doplňkovou pohotovostní péči je možné kontaktovat místní zdravotnické zařízení. Za lékařské služby a za léky použité k lékařskému ošetření mohou být hostům účtovány poplatky. Lodní zdravotní středisko není určeno ani vybaveno k poskytování probíhající léčby již existujících stavů nebo k poskytování rozšířené kritické péče.

V ceně plavby je zahrnuto:

 • ubytování v kategoriích Suite
 • kajutová osobní služba (včetně in-suite podávání hlavních jídel)
 • plná penze (24 hodin denně)
 • nápoje (nealkoholické nápoje, voda, čaj a káva, vybraná vína, šampaňské a lihoviny)
 • zábavné programy a aktivity na palubě
 • výlety na pobřeží podle "Included Shore Excursion Programme"
 • používání Wi-Fi připojení (podle lodi a kategorie)
 • spropitné pro personál (kromě služeb v salonu krásy a v Spa)
 • přístavní poplatky

V ceně není zahrnuto:

 • výlety na pevnině mimo programu "Included Shore Excursion Programme"
 • stravování v prémiové restauraci Le Dame, Seishin (Silver Spirit) a Kaiseki (Silver Muse)
 • některé šampaňské, výběr špičkových vín a destilátů, kaviár, cigarety a doutníky
 • osobní výdaje (kasino, nákupy v buticích, masáže a služby v spa / beauty salonu, služby prádelny ...)
 • případné palivové a jiné poplatky
 • cestovní pojištění - zajistíme na požádání
 • víza (pokud jsou vyžadována)
 • doprava do / z hlavního přístavu

Programy na Galapágách na Silver Origin zahrnují:

 • 2 noci v hotelu v Quito a transfery mezi letištěm a hotelem
 • výlety "Quito by Night"
 • zpáteční letenka v ekonomické třídy mezi Ekvádorem a Galapágy
 • ubytování v kategoriích Suite
 • plná penze na palubě (24 hodin denně možnosti stravování)
 • nápoje v suite a na celé lodi včetně nealkoholických nápojů, šampaňského, vybraných vín a lihovin
 • služby komorníka, kajutová osobní služba (včetně in-suite podávání hlavních jídel)
 • zábavné programy a aktivity na palubě
 • výlety na pobřeží podle "Included Shore Excursion Programme"
 • používání Wi-Fi v rozsahu standard
 • spropitné pro personál (kromě služeb v salonu krásy a v Spa)
 • přístavní poplatky


Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Silversea

Situácia COVID-19 - Aktuálne informácie o plavbách na Crystal Cruises Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách Silversea  v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

Aktualizace 5. 9. 22:

 • Plně očkovaní hosté nebudou muset předložit důkaz o PCR nebo antigenním testu, aby se mohli nalodit na loď Silversea, s výjimkou místa určení se specifickými místními zdravotními předpisy, mimo jiné včetně Austrálie, Bermud, Kanady a Řecka.
 • Neočkovaní cestovatelé se mohou v určitých destinacích nalodit, seznam destinací si zobrazte zde. Neočkovaní hosté budou muset v souladu s místními požadavky předložit negativní test na antigen COVID-19 nebo test PCR provedený do 72 hodin před naloděním.
 • Požadavky na testování a očkování se budou lišit pro hosty cestující na cesty s odletem z destinací se specifickými místními zdravotními předpisy, včetně mimo jiné Austrálie, Bermud, Kanady a Řecka. Tyto požadavky budou hostům zdůrazněny přibližně 15 dní před vyplutím.
 • Pokud jsou vyžadovány testy, musí všichni hosté při nalodění předložit důkaz o negativním výsledku testu (tištěný nebo digitální) a měli by cestovat s kopií výsledku testu. Hosté, kteří se účastní jakéhokoli programu Silversea Cruises před plavbou po zemi, obdrží bezplatné testování.

Pro Silversea byla nejvyšší prioritou vždy ochrana zdraví a bezpečnosti hostů, posádky a navštěvovaných komunit.
Ve spolupráci s předními lékařskými odborníky a vládními orgány z celého světa vytvořila mateřská organizace Royal Caribbean pracovní skupinu panel Healthy Sail Panel.

Healthy Sail Panel  určila několik oblastí zaměření.

Aktuální informace lodní společnosti v souvislosti s pandemií COVID-19: LINK

Protokoly o bezpečnosti a ochraně zdraví, pravidla chování hostú a regionální cestovní omezení se liší podle lodi a místa určení a mohou se bez předchozího upozornění změnit.
Z důvodu vývoje zdravotních protokolů se výše jmenované obecné informace mohou lišit od skutečnosti v období přetrvávající pandemiskej situace. Některé služby nemusí být během konkrétní plavby k dispozici, mohou se lišit podle lodě a místa určení a mohou se bez upozornění změnit.

Plavby společnosti Silversea