Star Clippers

Plavby na plachetnicích Star ClippersLodní společnost Star Clippers Ltd. nabízí od roku 1991 cestovatelům alternativu okružních plaveb - navigaci na palubách autentických replik klasických kliperů, které brázdily moře a oceány v 19. století.

Plavby s romantikou pod napjatými plachtami

Menší společnost Star Clippers, patřící švédskému podnikateli Mikaelovi Krafftovi, pořádá plavby na třech nádherných plachetnicích v tradičním námořním stylu. Na palubě najdete jedinečnou kombinaci aktivit a vybavení soukromé jachty za přístupnou cenu. Atmosféra je přátelská a neformální, bez přesných časových harmonogramů.

Plavby jsou v plné harmonii s životním prostředím a jsou určeny skutečným milovníkům moře. Některé z nich jsou tematické, věnované například józe a meditaci, archeologii, plavba se známými šéfkuchaři nebo sommeliérů.

Destinace plaveb Star Clippers

Koronavirus a situácia ohľadom COVID-19 na lodiach Star ClippersPlachetnicemi Star Clippers se můžete plavit po východním i západním Středomoří, v Karibiku, proplout Panamský kanál nebo objevovat kouzla Asie: Thajsko, Malajsie a Indonésie. Skutečnou dálkovou mořeplavbu zažijete na jedné z repozičných či transatlantických plaveb.

Název loděTonážKajuty
hosté
Hodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renovace
Star Flyer Plachetnica2.298 t8519912014
Star Clipper Plachetnica2.298 t8519922011
Royal Clipper Plachetnica5.061 t11420002017

Ubytování: Zařízení lodí je zaměřeno na komfort cestujících, je vybudováno v elegantním stylu klasické jachty s využitím tradičních materiálů jako mosaz a lakovaný mahagon. Pohodlné kajuty disponují mramorovou koupelnou, televizorem, multimediálním DVD přehrávačem (kromě kajut kat. 6 na Star Clipper a Star Flyer), satelitním telefonem, trezorem, koupelnou se sprchovým koutem, fénem a přiměřeným úložným prostorem. Většina kajut má oddělené postele, které lze změnit na manželskou postel.
14 luxusních apartmánů na lodi Royal Clipper nabízí i soukromou verandu, vířivku a 24hodinovou kajutové službu. Všechny kajuty kromě šesti z celkového počtu 98 jsou vnější. Pro skupiny spolucestujících mohou být dvě suity majitele o velikosti 33 m² zkombinovány pojmutí až osm hostů.

Program a zábava: Zábava je jednoduchá; společnost často zve na palubu místní umělce přímo z navštívených míst. Příjemné večery při hudbě v piano baru či ochutnávání koktejlů v Tropical baru.
Denní aktivity se nesou ve znamení vodních sportů a relaxu. Plachetnice Royal Clipper má dokonce speciální platformu na vodní sporty. Šnorchlování, potápění, vodní lyže, plavba na člunech a na kajacích a plavání jsou v ceně plavby. Nebo můžete lenošit v sítích či na palubních lehátkách u bazénu. A pokud chcete, můžete se vyšplhat na lodní stěžeň nebo se naučit napínat plachty, či vyzkoušet některou z jiných prací na palubě. Během zastávek na pobřeží jsou k dispozici fakultativní výlety.
Lodní knihovna nabízí příručky, knihy o umění a romány ve více jazycích. K dispozici je také výběr společenských her.

Stravování: Obědy jsou servírované formou bufetu s výběrem z grilovaných specialit, mořských plodů a ryb, čerstvého ovoce a salátů. Často se uskutečňují přímo na pobřeží navštívených ostrovů. Večeře á la carte jsou v poněkud formálnějším duchu, v prostorách elegantní lodní restaurace. Nejsou potřeba žádné rezervace a výběr sezení je zcela volný.
Časy podávání jídel jsou naplánovány a přizpůsobeny podle časů zastávek v přístavech, času odjezdů a návratů z exkurzí.

Oblečení na palubě: Na palubě se během dne zpravidla nosí sportovní oblečení a oděv pro volný čas. Na večeři však nejsou v jídelně akceptovány krátké kalhoty a páni jsou žádáni mít košile nebo pólo s límcem a rukávy.

Oficiální měna na palubě: euro. Extra zakoupené na palubě se ukládají na kajutový účet. Jeho úhrada je možná předem registrovanými kreditními kartami (Visa, American Express a Mastercard). Karty Diners Club a Discover nejsou akceptovány. Při placení v hotovosti nebo cestovním šekem je třeba složit zálohu 300 eur v hotovosti nebo cestovním šekem.

Spropitné pro personál: není zahrnuto v ceně plavby a jsou na uvážení hosta. Společnost navrhuje 8 € na den a osobu. Spropitné je rozděleno mezi číšníky v jídelně a kajutové stewardy. Dá se zaplatit na konci plavby kreditní kartou nebo v hotovosti.

Servisný příplatek k cenám konzumovaných nápojů 12,5 %

Internet: v palubním obchodě se dají koupit Sloop Shop karty WIFI na používání internetu.

V cene plavby je zahrnuto:

 • Ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • Plná penze
 • Zábava a aktivity na palubě, bar, knihovna
 • Lekce plachtění, aerobiku a plavání
 • Vodní sporty, šnorchlování, vodní lyže
 • Káva a čaj dostupné z automatů 24 hodin (v Piano baru)

V ceně není zahrnuto:

 • Ostatní nápoje
 • Osobní výdaje (wellness, prádelna a pod.)
 • SCUBA diving potápění
 • Fakultativní výlety a doprava v navštívených přístavech
 • Spropitné € 8 na osobu na den
 • Přístavní poplatky
 • Cestovní pojištění (o možnosti zabezpečení se informujte v naší cestovní kanceláři)
 • Telefon a internet
 • Víza (pokud jsou potřeba)
 • Doprava do / z hlavního přístavu