Windstar Cruises

Plavby s pocitem luxusu a volnosti

Společnost Windstar, pravidelně oceňována jako "Best Small Luxury Cruise Ship", to jsou ikonické plachetnice a apartmánové luxusní jachty. Založena byla v roce 1984 a nabídla plavby ekluzivními plachetnicemi, řízenými počítečem. K třem plachetnicím s kapacitou od 150 do 300 pasažérů se od roku 2014 postupně přidávaly další o něco větší lodě.

Maximální kapacita do 300 hostů (Wind Surf) na palubě znamená mnoho výhod; nikde se netvoří fronty, žádné čekání při vylodění nebo nalodění se v přístavech. Na lodi se budete cítit jako na soukromé luxusní jachtě a pocit volnosti a luxusu vás bude provázet po celou dobu plavby.

Destinace Windstar

Na lodích Windstar můžete navštívit přes 150 přístavů v Karibiku, severní Evropě a Středomoří, na Havaji, Kostarice, v Panamě, na Tahiti. Specialitou jsou tématické plavby: každoročně Grand Prix Monaco, someliérské a gastronomické plavby.

Název loděTonážKajutyHodnocení
Rok
výstavby
Poslední
renovace
Wind Star Plachetnica5.350 t7419862014
Wind Spirit Plachetnica5.350 t7419882015
Wind Surf Plachetnica  14.745 t15619902013
Star Breeze  9.975 t10619882020
Star Pride    9.975 t10619892015
Star Legend    9.961 t10619922015
Plachetnica  Plachetnice

 

Ubytování v kajutách Windstar

Kajuty jsou navrhovány pro maximální pohodlí: ložní prádlo z nejlepší egyptské bavlny, mramorem vykládaná koupelna, masážní sprchy, kosmetika L'Occitane, zvukový systém SoundDock Bose, televizor, minibar, vysoušeč vlasů, bavlněné pantofle a župan. Vše vyrobené na zakázku pro vaše potěšení. Příjemné pastelové barvy, čerstvé květiny ve váze, košík ovoce ...
Napětí je standardně 110/220 na všech lodích Windstar. Na standardní zástrčky Europlug (dva kulaté kolíky) jsou zapotřebí adaptéry. Hosté si budou muset přinést vlastní cestovní adaptéry, protože nejsou k dispozici na palubě.
Na přístroji Wind Spirit jsou pouze 110v americké zástrčky.

Další informace k plavbám Windstar

Stravování: v restauracích Amphora a Veranda je sezení otevřené. Do restaurace Candles je nutná rezervace předem. Kajutová osobní služba je k dispozici 24 hodin denně. Snídaňové menu od 6:00 do 11:00, oběd od 12:00 do 22:00, jakož i večerní menu z amfor podávané během otevíracích hodin restaurace. A pak noční menu od 22:00. do 6 hodiny ráno.

A pro hosty, kteří upřednostňují pohodlí formule All inclusive, je k dispozici balíček Captain's Exclusive, za 89 USD na osobu a den, který zahrnuje nápojový balíček Captain' s Exclusive Beverage Package, neomezené připojení Wi-Fi, služby prádelny a spropitné pro personál.

Nápojové balíčky: Nealkoholické nápoje jsou zahrnuty v ceně. Detailní popis v pdf příloze níže
Topmast Discoveries Beer & Wine - 49 USD na osobu a den. Rozsáhlý výběr rozmanitých a zajímavých vín od tradičních evropských vinařských oblastí po regiony Nového světa. Zahrnuje domácí a importované pivo a 33 druhů vína v poháru.
Captain's Exclusive Beverage Package - 59 USD na osobu a den. Zahrnuje všechny domácí a importované piva a 33 odrůd vína, jakož i rozlévané šumivé / šampaňské, likéry, lihoviny, aperitivy, koktejly a dokonce i náplň kajutového minibaru.
Exlusive All-In-Package - 79 USD na osobu a den - neomezený počet alkoholických nápojů, neomezené WI-FI připojení. Balíček je možné přidat 7 a více dní před naloděním. Zahrnuje pivo, 33 druhů vína, šumivé víno, alkoholické nápoje, aperitivy a mini bar, balená voda, sody, speciální kávy, mocktaily a džusy. Wi-Fi připojení na internet je platné pouze pro jedno zařízení na kajutě.

Hosté jsou zejména maželské páry ve věku od 40 do 65 let. Kromě USA a Kanady jsou mnozí z Evropy.

Děti: Vzhledem k malé velikosti a snahy zachování intimity na jachtách, Windstar plaveb se mohou zúčastnit pouze děti ve věku od 8 let výše. Hosté mladší 21 let musí být v doprovodu dospělé osoby (ve věku min 25 let).

Program: Aktivity na palubě lodí Windstar se odlišují od těch, které se nabízejí na tradičních výletních lodích. Na vybraných plavbách jsou přítomni odborní lektoři s přednáškami o navštívených destinacích místní kultuře.
K také možné při kotvení využít lodní platformu na vodní sporty, jako například windsurfing nebo vodní lyžování. V určitých přístavech je potápění nabízeny za příplatek prostřednictvím místních operátorů potápění.

Oblečení / Dress code: během dne se hosté mohou oblékat podle vlastního přání, s výjimkou plavek ve všech veřejných salónech a restauracích, jakož i oblečení s urážlivým jazykem nebo grafikou. Všeobecný lodní styl je elegantní, ale uvolněný, včetně džínsů a bermud / vycházkových šortek.
Večer po 18. hodině při stolování v restauracích Amphora, Stella Bistro nebo Cuadro 44 je vhodné oblečení country klubu - pro muže dlouhé kalhoty, polokošile, košile se zapínáním na knoflíky, boty jiné než tenisky. Přijatelné jsou také značkové riflové džínsy bez trhlin. Sportovní saka jsou volitelné. Kravaty nejsou potřeba. Pro ženy - dlouhé kalhoty, sukně, elegantní topy, ležérní nebo letní šaty, sandály nebo ležérní boty a značkové rifle, které nejsou roztrhané, vícebarevné nebo mají otvory.

Oficiální měna: americký dolar ($). Produkty a služby na palubě jsou v amerických dolarech.

Palubní účet: během plavby probíhají bezhotovostní transakce. V den nalodění je třeba zaregistrovat svou kreditní kartu (Visa®, Discover®, MasterCard®, American Express®). Debetní ani předplacené karty nejsou akceptované. Kreditní karta bude předběžně autorizována na 60 USD na hosta a každý den plavby. Na konci plavby host dostane závěrečné vyúčtování a z karty bude účtována pouze skutečná částka zakoupených extra.
Na palubě nejsou poskytovány služby směnárny.

Spropitné: k palubnímu účtu každého hosta se automaticky připočítává poplatek za hotelové služby ve výši 16,00 USD na osobu a den. Pokud služba na palubě překročí nebo nesplní očekávání hosta, může tuto částku na konci plavby upravit.

Servisní příplatek na nápoje: k nápojům zakoupeným v barech a v restauracích na palubě se automaticky připočítává príplatek za službu ve výši 18%.

Kouření nebo používání Vaporizátoru nejsou povoleny v apartmánech ani na veřejných prostranstvích, včetně restaurací a chodeb. Je povoleno pouze na vnějších palubách ve vyhrazených kuřáckých prostorách.

Věrnostní program: Už po absolvování první plavby s Windstar se můžete stát stáváte členem Yacht Club. Členství uděluje exkluzivní výhody podle dosažené úrovně, jako např. slevy na další plavby a na balíčky palubních služeb, personalizovaná lodní karta, kredity na extra na palubě, pamětní suvenýry, slevy na nápojové balíčky a exkurze ...
Body se získávají na základě odplavaných dní a kategorie ubytování.


V ceně plavby je zahrnuto:

 • Ubytování v kajutě vybrané kategorie
 • Plná penze na palubě
 • Všechny nealkoholické nápoje na palubě
 • Uvítací koktejl
 • Používání zařízení na palubě
 • Zábava a animace na palubě
 • 24 hodinový kajutový servis

V ceně plavby není zahrnuto:

 • Spropitné pro personál
 • Osobní výdaje (wellness, exkurze, kasino, nákupy atd)
 • Alkoholické nápoje (možnost přiobjednání nápojového balíčku)
 • Automatický servisní poplatek k účtu 18%
 • Daně a přístavní poplatky
 • Doprava z / do hlavního přístavy nalodění a vylodění
 • Osobní cestovní pojištění

Video: