Cadiz

Přístav Cadiz patří mezi nejstarší města v Evropě. Leží na jihozápadě Španělska, v jedné z osmi autonomních společenství Andalusie. Žije zde téměř 113 tisíc obyvatel, v celé širší oblasti pak na 625 tisíc obyvatel. Rozkládá se v jižní části pobřeží Costa de la Luz, je omýván ze tří stran Atlantickým oceánem a chráněn řetězcem hradeb. K hlavním památkám patří katedrála se zlatou kopulí Catedral de Santa Cruz de Cadiz.  Nedaleko katedrály se nachází rušné náměstí Plaza de Topete s květinovými stánky a tržnicí. Na pobřeží se nachází pevnost Santa Catalina nebo park se zahradami Jardines de Alameda. Cadiz je vyhlášený krásnými plážemi, táhnoucími se podél poloostrova. Nejznámější je pláž Playa de la Caleta se zlatavým pískem a průzračným mořem, dále pak pláž Playa de la Victoria je známá pro svou dlouhou písečnou pláž s mnoha bary a restauracemi.

Sezóna plaveb v Cadizu

Tento španělský přístav navštěvují lodě při plavbách na Kanárské ostrovy, do Maroka, Portugalska či dále při plavbách přes Atlantik. Potkáte tu především lodě MSC

Kam se vydat v Cadizu

Nejvýznamější památkou je katedrála Catedral de Santa Cruz de Cadiz postavená v 18. až 19. století. Vynechat byste neměli návštěvu kostel Santa Cruz nebo San Felipe Neri nebo modlitebnu svaté jeskyně El Oratorio de la Santa Cueva v níž lze vidět malby španělského malíře Goyi. Další významné stavby jsou hrady Castillo de San Sebastian a Castillo de Santa Catalina.

Nejoblíbenější výlety v Cadizu

• katedrála Santa Cruz de Cadiz
• hrad  Castillo de Santa Catalina
• park Jardines de Alameda

Naše tipy pro přístav Cadiz

Tipy na nákupy: kožené výrobky, šperky, parfémy, krajky, olivový olej, keramické výrobky.
Gastonomie: španělské víno Sherry, smažené rybičky - ančovičky nebo sardinky.
Úřední jazyk: španělština a katalánština, v turistických oblastech se domluvíte anglicky.
Měna: euro (EUR)
Otevírací hodiny ve Španělsku (obecně):
Pondělí - Sobota 9.30 - 13.00 a 16.30 - 20.00. Větší nákupní centra jsou otevřené od 10.00 do 21.00h.
V neděli a svátcích jsou obchody zavřené. Na turistických místech to ale platit nemusí.
Oficiální stránky přístavu Cadiz: Port of Cadiz Bay

Terminál Cadiz

Přístavní terminál Cadiz je situován vedle mola Alfonso VIII a nabízí zázemí s informačním servisem, wi-fi, úschovnou zavazadel, obchody se suvenýry a dalšími službami.