Charlotte Amalie

Přístav Charlotte Amalie je zároveň hlavním městem autonomního území USA na karibském ostrově Svatý Tomáš (Saint Thomas), který je součástí velkého souostroví Panenské ostrovy (Virgin Islands). Současná ekonomika ostrova je postavená na turistickém ruchu, především na pasažérech výletních lodí, kterých se tu ročně vylodí více než 1,5 milionů.

Město Charlotte Amalie bylo založené evropskými osadníky v 17. století a pojemnované na počet dánské královny Charlotte Amalie. V centru stojí mnoho historických budov. Pevnost Christian z let 1666 - 1680 je nejstarší stojící stavbou na ostrově a tehdy sloužila jako centrum prvního dánského osídlení a přežila požáry a hurikány, které zdevastovaly velkou část města Charlotte. Amalie v 18. a 19. století. Hrad Black Beard's, původně známý jako „Skytsborg“, je nepřehlédnutelný díky vysoké věži. Government House je od poloviny 60. let 19. století centrem oficiálního života na St. Thomas.
Většina ulic ve městě si zachovává dánské jméno „Gade“ vyslovované „Ga-da“.

Přístavní termínál Charlotte Amalie

Výletní lodě mohou kotvit u 2 mol:

  • WICO Berth/Havensight, zvané také West Indian Company, umožňuje kotvení až 3 lodím
  • Crown Bay Center (40 min chůze do centra města)

V obou místech naleznete spoustu nákupních možností a dobré turistické zázemí včetně nabídky výletů od místních agentur.

Mapa přístavu Charlotte Amalie:

Images Ana Singh (Unsplash), Katrina Mulfati (Unsplash),.