Mykonos

Ostrov Mykonos se nachází v řeckém souostroví Kykland ve Středozemním moři. Mykonos je proslulý především překrásnými plážemi s průzračným mořem a malebnými uličkami v typickém středomořském stylu. Místo je vyhledávaným cílem světových celebrit a různých umělců, exhibicionistů a snobů z celého světa. Na své si přijdou příznivci nočního života, diskoték a zábavy. Na jihozápad, pod správou ostrova Mykonos, se nachází malý ostrůvek Delos, který je významným archeologickým nalezištěm a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. 

Plavby a sezóna na Mykonu

Lodě Costa, MSC a další připlouvají k ostrovu od jara do časného podzimu. V oblasti operuje lodní společnost specializovaná na Řecko Celestyal Cruises.

Kam se vydat na Mykonu

Mykonos je velice příjemným místem pro romantické procházky po kamenitých křivolakých uličkách s typicky bílými domky. Není výjimkou, že v ulicích potkáte pelikány, kteří jsou na Mykonosu velkou raritou. Ostrov proslul množstvím větrných mlýnů, které jsou rozmístěné po celém ostrově a je z nich úchvatný výhled na "malé Benátky", domky nad hladinou moře. Nachází se zde i mnoho kostelů, z nichž nejznámější je středověký hrad Kastro. K vyhledávaným radovánkám patří návštěva krásných písčitých pláží s průzračně čistou vodou, z těch největších je Kalo Livadi. K menším a klidnějším plážím patří Aggia Anna, Agios Ioannis, Kapari a pro příznivce vodních adrenalinových sportů pak pláže Ftelia, Ornos nebo Kalafatis.

Nejoblíbenější výlety na Mykonu

  • Okružní jízda ostrovem 
  • Výlet na ostrov Delos
  • Pěší procházka městem s průvodcem

Naše tipy pro přístav Mykonos

Mykonos je velice živé a pulsující město se spoustou barů, kaváren, nočních klubů a diskoték. Pro milovníky nakupování je zde řada obchodů se suvenýry, oblečením a šperky. 
Gastronomie: gyros, souvlaki, chorta, taramosalata, musaka, dolmades, baklava, chalva, anýzový likér ouzo, tzatziki.
Tipy na nákupy: běžné suvenýry od moře jako mušle, šperky z korálů, kožené výrobky, olivový olej, koření, šperky.
Měna: eur (EUR)
Úřední jazyk: řečtina, v turistických oblastech se domluvíte anglicky.

Přístavní terminál Mykonos

Lodě kotví buď na širém moři a transfer na ostrov je pomocí záchranných člunů (zdarma) nebo u kotviště Tourios v blízkosti města Mykonos, které je dostupné pěšky za cca 20 minut. Dopravit se dá i shuttle busem přímo od lodi na okraj centra nebo místní kyvadlovou lodní přepravou přímo na centrální přímořskou promenádu.

Mapa přístavu Mykonos