Nassau

Ve východní části ostrova New Providence leží Nassau, hlavním město Bahamských ostrovů. Celé Bahamské souostroví se považuje za karibský ráj a Nassau je jejich klenotem. Architektura vyznává karibský koloniální styl, ale jsou zde vidět i určité rysy amerikanizace. Na hlavní pobřežní ulici je Bay street najdete mimo jiné butiky se šperky a obchody se suvenýry. Na kopci za Bay street se nachází hlavní vládní budovy a centrály velkých firem. Za kopcem se pak rozkládá vilová čtvrť Over-the-Hill. Jižně od města se na malém kopci nachází pevnost Fort Fincastle, odkud je krásný výhled na Nassau. Tato pevnost byla postavena roku 1793 a naleznete zde několik dobových kanónů.

Turisticky oblíbené místo je Straw Market, který je jako stvořený pro nákupy a smlouvání ceny. Pod Paradise Island bridge se nachází Potters' Cay, který je známý pro svůj rybí trh nabízející fantastické čerstvé plody moře.

Rodiny s dětmi potěší Ardastra Gardens, zoologická zahrada nacházející se jeden kilometr od centra. Skvělou zábavu nabízí Pirátské muzeum s pirátskou vesnicí, pirátskou lodí a pirátskou bitvou s několika skutečnými artefakty a dobovými předměty. Však také Bahamy byly baštou pirátů v Karibiku.

Plavby a sezóna v Nassau

Bahmy jsou celoroční destinací a především americké výletní lodě sem připlouvají ve velkém množství po celý rok. Díky poměrně krátké vzdálenosti od Floridy je Nassau často i na trasách krátkých plaveb. Při své návštěvě tu bezpochyby potkáte lodě lídrů v této destinaci: Royal Caribbean, Carnival Cruises, Norwegian Cruise Line, Princess Cruises, ale také evropské lodě Costa Cruises a MSC.

Nejoblíbenější výlety v Nassau

  • Prohlídka Nassau a zábava na pirátské lodi
  • Katamarán a šnorchlování
  • Replika archeologického naleziště Atlantis, akváriuma relax na pláži
  • Ostrov Blue Lagoon a odpočinek na pláži
  • Památky Nassau autobusem, ZOO

Naše tipy pro Nassau

Projděte se po čtvrti Starého města, která je zajímavým mixem opuštěných budov a barevných karibských staveb. Nezapomeňte zastavit u Královnina schodiště kousek od pevnosti Fort Fincastle. Pro koupání je možné využít Western Esplande Beach s plným plážovým servisem a bohatým zázemím (toalety, převlékárky, pronájem lehátek a slunečníků, stánky s občerstvením). O kousek dále, cca 15 - 20 min chůze od terminálu, je pěkná veřejná pláž s výhledem na kotvící výletní lodě.

Přístavní terminál Nassau

Přístav Prince George Wharf se nachází poblíž náměstí Rawson Square, do samotného centra to je pěšky cca 15 minut. Přímo u terminálu jsou stánky místních agentur, nabízejících výlety.

Mapka přístavu: