Puerto Limon

Přístav Puerto Limon se nachází na východním pobřeží Kostariky na březích Karibského moře. Místo pro Evropu objevil Kryštof Kolumbus, město však vzniklo až v roce 1854.

Plavby a sezóny v Puerto Limon

Karibik je celoroční dovolenkovou oblastí. Převažují tu plavby amerických společností Royal Caribbean, Princess Cruises, Norwegian Cruise Line, Carnival, z evropských lodních společností tu potkáte plavidla MSC Cruises, Costa Cruises a AIDA Cruises.

Kam se vydat v Puerto Limon

Největším lákadlem pro turisty je Národní park Tortuguero s vodním kanálem. Park byl založený v roce 1975 s cílem chránit oblasti, kde se rozmnožují zelené želvy (tortuguero). Region s bohatou faunou a flórou se od řeky Colorado až po hranici s Nikaraguou. Během procházek podél kanálu, částečně přírodního, částečně uměle vybudovaném, uvidíte lenochody zavěšené na větvích, mnoho druhů ptáků včetně atraktivních tukanů, opice a možná i krokodýly. Na transfer musíte počítat s cca 45 min. na jednu cestu.
Ostrůvek Uvita (cca 420 x 315 m) leží necelý kilometr od přístavu v Limónu a lze sem dojet člunem.

Nejoblíbenější výlety Puerto Limon

  • Tortuguero Canal a visutá lanovka zip-line
  • Šnorchlování v Tortuguero canal
  • Národní parky Tortuguero & Cahuita National Park
  • Transfer na pláž
  • Pralesem i po pláži v koňském sedle

Naše tipa pro přístav Puerto Limon

Pokud se vydáte na válet za město, do přírody, důrazně doporučujeme z důvodu vysokého výskytu komárů dlouhé oblečení a používání repelentů.
Jazyk: španělština
Měna: kostarický colón (CRC); úhrada turistických služeb je akceptovaná v USD

Cruise terminál Puerto Limon

Výletní lodě kotví v rušném přístavu nedaleko centra města. V terminále jsou obchody se suvenýry a stánky místních poskytovatelů výletů.
O služby taxi je velký zájem, takže možná budete muset čekat. Řidiči hovoří španělsky, jejich angličtina je slabá. Hodinová taxa se pohybuje kolem 30 USD.
Mezinárodní letiště Puerto Limon (LIO) je vzdálené necelých 5 km.

Mapka Puerto Limon: