Rezervace plavby

 


Potvrzení rezervace

Nezávazná rezervace, tzv. opce (zablokování vybrané kajuty a ceny), je možná pouze na 24 hodin až několik dní a v některých případech nemusí být možná.

K potvrzení rezervace je třeba dodat základní osobní údaje o všech účastnících, podepsat Smlouvu o zájezdu a uhradit zálohu. Doplatek je nejčastěji do 40 dnů před odjezdem, ale může to být i dříve, podle podmínek konkrétní lodní společnosti.
Ve výjimečných případech, zejména pokud se jedná o speciální akční nabídku nebo o rezervaci krátce před odjezdem, může být požadováno uhrazení 100% ceny už při potvrzení rezervace.
Při nemožnosti vytvoření opce a tím i zafixování dostupnosti a ceny se sepíše Smlouva o zájezdu na vyžádání.

Potřebuji cestovní pojištění?

CK Oneworld Travel - jednoznačně doporučuje uzavření cestovního pojištění.
Pokud máte celoroční pojištění, ujistěte se, že platí pro všechny navštívené země, a že kromě tradičního zdravotního pojištění zahrnuje i odškodnění v případě zmeškání cesty, ztráty zavazadel a podobně, ale zejména pojištění v případě storna cesty. Od momentu uzavření smlouvy platí jasně stanovené storno podmínky a čím více se blíží datum odjezdu, tím je případné zrušení cesty dražší.
Již během rezervace plavby vám rádi nabídneme podrobné informace o možnostech komplexního pojištění nebo o doplnění vašeho již existujícího cestovního pojištění. Naším partnerem je EVR Evropská pojišťovna a Allianz pojišťovna.

Možnosti platby

  • Bankovním převodem přes internet banking - jednoduchý, rychlý, bezpečný a bezplatný způsob úhrady z pohodlí vašeho domova nebo kanceláře. 
  • Vkladem hotovosti na jakoukoliv pobočku Raiffeisenbank.


Osobní údaje

Na potvrzení rezervace lodní společnosti požadují tyto osobní údaje:

  • plné jméno a příjmení (přesně tak, jak je uvedeno v pase!)
  • datum a místo narození všech spolucestujících
  • státní občanství
  • adresa
  • číslo mobilního telefonu s mezinárodní předvolbou
  • email

Další údaje je většinou možné dodat i později, v každém případě však alespoň několik týdnů před odjezdem, jinak vám nemohou být vystaveny cestovní doklady!

  • číslo pasu, datum a místo jeho vydání, datum ukončení platnosti (doklad musí být platný ještě minimálně 6 měsíců po datu ukončení cesty!)
  • emergency kontakt = kontakt pro případ nouze; blízká osoba na pevnině, ne spolucestující. Jméno a příjmení + telefonní číslo.

Na vaší emailové adrese nebo telefonickém čísle vás může CK nebo lodní společnost kontaktovat ohledně důležitých doplňujících informací, které se týkají vaší plavby.

Při zpracovávání vašich osobních údajů se řídíme Zásadami GDPR a zpracování osobních údajů - bližší informace ZDE

Těhotenství: Všechny hlavní lodní společnosti mají podobné podmínky nalodění v případě těhotenství: ženám je dovoleno plout do 23. týdne těhotenství. Po tomto termínu plavba není povolena. Při nalodění se vždy požaduje potvrzení od ošetřujícího lékaře s konkrétními informacemi (nestačí těhotenský průkaz).

Infant: Většina lodních společností umožňuje cestování dětí od 6 měsíců. Vždy se informujte na podmínky cest malých dětí!

Handicapované osoby: vždy nahlaste PŘEDEM, že se rezervace týká handicapované osoby (snížená mobilita, vozíčkář, splepci apod.), sdělíme vám podmínky rezervace.


Zakoupení některých služeb na lodi předem

Většina lodních společností nabízí možnost zakoupení nápojů, WiFi připojení, masáží a fakultativních výletů předem. Tato možnost je téměř vždy cenově zvýhodněná proti stejným produktům zakoupeným přímo na palubě.

U nápojů jde o výběr cenového modelu již při rezervaci (např. u MSC je to model ... DRINKS, u Costy All Inclusive, u AIDA All Inclusive apod.) Další možností jsou balíčky s cenou na den a osobu nebo druhové či tematické balíčky, např. nealkoholické nápoje, určitý počet láhví vína, sektu, piva apod.

Včasná rezervace výletů nemusí být výhodná pouze finančně - v případě některých přístavů (např. Santorini) nebo určitých tradičně vysoce žádaných atrakcí či tematických výletů se vám může stát, že některé výlety mohou být vyprodáno již před začátkem plavby. Pokud ale výlet nemáte a chcete vystoupit z lodi, můžete tak učinity kdykoliv během kotvení a udělat si vlastní program.

Cena Internetových balíčků vás možná trochu překvapí - jedná se o vyšší částky než běžné paušály na pevnině, což je zapříčiněno tím, že spojení na lodích je zprostředkované přes satelity.

Předem se dají rezervovat i večeře v prémiových restauracích nebo speciální překvapení, jako například narozeninové dorty, romantické balíčky, kytice do kajuty a pod.

O konkrétních možnostech koupě palubnívh služeb předem pro vámi zvolenou plavbu vás v CK Oneworld Travel - LuxusnéPlavby ochotně informujeme a rádi vám poradíme s výběrem.