Katarina Line

Specialisté na Chorvatsko

Malé lodě a plachetnice pro skutečný zážitek z navigace na moři
Společnost Katarina Line byla založena v roce 1992 a dnes je jedním z předních výletních přepravců v Chorvatsku a největší společností s týdenními garantovanými plavbami na malých lodích od konce dubna do poloviny října z hlavních turistických center jako Opatija, Split a Dubrovník. Hlavní sídlo má v Opatiji a pobočky ve městech Opatija, Split a Dubrovník.

S flotilou více než 50 lodí v různých kategoriích tato společnost dokáže zaujmout všechny věkové kategorie a finanční rozpočty. Její trasy umožňují cestujícím poznat úžasné přírodní prostředí a malebné, zajímavé středomořské města, zatímco se přesouvají z jednoho ostrova na druhý. Tento jedinečný způsob cestování a objevování pobřežních měst je jedním z nejpopulárnějších a nejjednodušších způsobů, jak zažít skutečné Chorvatsko.

Katarina Line nabízí široký výběr speciálních zájmových programů na palubě i na pevnině. Velkému zájmu se těší hlavně plavby kategorie Deluxe, které jsou prováděné na nových luxusních stylových lodích pro větší pohodlí, přičemž obsahují různé další služby, okružní jízdy, ochutnávky vín a exkurze, všechny pečlivě vybrané pro jedinečný zážitek z Chorvatska a z moře.

Destinace: Katarina Line nabízí různé typy plaveb po Jaderském moři - Adriatiku; doslova do všech (pobřežních) koutů Chorvatska. Nalodění je možné v přístavech Dubrovnik, Opatija, Split, Zadar nebo Zagreb. V nabídce jsou i krátké repoziční plavby (v trvání od dvou nocí). Součástí většiny plaveb jsou i exkurze na pevnině (některé i do Černé Hory či Bosny a Hercegoviny).

Destinácie na lodiach a plachetniciach Katarina Line v Jadranskom mori

Kategorie lodí:

  • Deluxe Superior - Plavidla Deluxe Superior jsou ty nejlepší ve flotile společnosti a v Chorvatsku vůbec. Nabízejí vynikající komfort a speciální služby. Jejich délka je 47 až 50 metrů a šířka 8 až 9 metrů, s minimální cestovní rychlostí přibližně 9 námořních mil. Lodě s nejmodernějším technickým zařízením a výbavou obvykle nabízejí kapacitu 36 - 38 cestujících v 18 - 19 dvoulůžkových kajutách, což zaručuje intimní prostředí pro cestující.
  • Deluxe - lodě mají délku 42 až 47 metrů a šířku 8 až 9 metrů, s minimální cestovní rychlostí 9 námořních mil. Tyto luxusní lodě, s nejmodernějším technickým zařízením a výbavou, běžně nabízejí kapacitu 38 cestujících v 19 dvoulůžkových kajutách.
  • Premium Superior - jsou moderní plavidla s ocelovým trupem, o něco menší než Deluxe. Plně klimatizované prostorné soukromé kajuty (s vlastní koupelnou, vysoušečem vlasů, bezpečnostní schránkou).
  • Prémium - první generace lodí s ocelovým trupem, většinou s 18 nebo 19 dvoulůžkovými plně klimatizovanými prostornými kajutami s vlastní koupelnou (10 nebo 11 na horní a 8 na dolní palubě).
  • Traditional Ensuite - Dřevěné lodě, klimatizované kajuty (z roku 2020) s vlastní sprchou / WC, většinou patrové postele.
  • Traditional - Klasické dřevěné plachetnice, kajuty s palandami a umyvadlem, společné sociální zařízení.
  • Gullets - Pro charterové rezervace jsou k dispozici exkluzivní menší luxusní lodi s klimatizovanými kajutami s vlastní koupelnou.
  • Plachetnice a katamarány

Bližší informace o plavbách Katarina line, jakož i aktuální programy, obsazenost a ceny Vám rádi poskytneme na požádání.


Informace k situaci COVID-19 v souvislosti s plavbami společnosti Katarina Line

Situácia COVID-19 - Aktuálne informácie o plavbách na Crystal Cruises Důležité upozornění:
Uvedené informace mohou podléhat změnám i bez předchozího ohlášení, v důsledku zavedení nově aktualizovaných nařízení ze strany lodní společnosti. Pro přesné informace doporučujeme kontaktovat Oneworld Travel, případně konzultovat webovou stránku společnosti.

Aktuální informace o plavbách Katarina Line v souvislosti s pandemickou situací COVID-19: LINK (v angličtině).

Zatímco se úsilí o udržení nákazy COVID-19 nadále vyvíjí, společnost Katarina Line podnikla proaktivní kroky, aby svým zákazníkům pomohla přežít zdravé a bezpečné plavby.
Tato pandemická situace přiměla společnost přehodnotit a zvýšit úroveň hygieny a také změnit některé z běžných postupů nejen z hlediska hygieny, ale i služeb na palubě. 

Protokoly k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví během plavby

1. Sanitace na palubě - Na lodích Katarina Line se zvýší frekvence pravidelného programu čištění a všechny společné prostory budou čistit nejméně dvakrát denně čistícími prostředky, které prokazatelně eliminují viry a bakterie. Čistící roztoky se zředěným bělidlem, jakož i s nejméně 70% alkoholem, se považují za účinné v boji proti koronavirus. Zábradlí, toalety, kliky dveří, dálkové ovladače, vypínače světel atd. budou dezinfikované vícekrát denně. Zvláštní pozornost bude věnována lodním salonem, kde se po každém použití vyčistí stoly, židle a jiné povrchy.
Kajuty budou čistit každý den, což znamená, že všechny povrchy budou ošetřeny účinnými dezinfekčními prostředky, jak je uvedeno výše. Během úklidu budou hosté požádáni, aby opustili své kajuty, aby se tak vyhnuli blízkým kontaktem a dodržely zásady sociálního distancování. Extra deky a polštáře budou odstraněny ze skříněk v kabině a budou poskytnuty na požádání.
2. Osobní hygiena - Časté mytí rukou a nedotýkaní se očí, nosu nebo úst jsou nezbytné pro minimalizaci šíření viru COVID-19 a jiných virů. Tato doporučení jsou velmi důležité a budou hostům často opakovat.
Dezinfekční prostředky na ruce budou k dispozici u vchodu na každou lodě, jakož i při vchodu do salonů. Mýdlo a papírové ručníky - budou hostům v jejich kajutách poskytované pro osobní použití..
3. Klimatizace na lodiach - Všechny lodě Katarina mají regulovatelnou klimatizaci (kromě tradičních lodí, které nejsou zcela klimatizované). Salón a společné haly jsou také klimatizované. AC systém se každoročně udržuje a filtry se podle potřeby čistí a vyměňují. Kvůli situaci s koronavirus se zavádějí ještě přísnější opatření při čištění a dezinfekci klimatizačních jednotek. Pokud si hosté nepřejí používat ve svých kajutách klimatizaci, mohou ji vypnout.
Lodní salon bude uspořádán tak, aby se respektovalo sociální distancování, a dveře a okna salonu budou otevřeny během snídaně a oběda, aby se zvýšila cirkulace vzduchu. Také hosté budou během pobytu na lodi upozorněni, aby nezapomněli, pokud je to možné, na otevření oken kajuty několikrát denně kvůli ventilaci. Ionizátory vzduchu budou umístěny v restauraci na všech plavidlech Katarina Line. Ionizátory úspěšně eliminují všechny mikroorganismy a zabraňují možnosti infekce.
4. Sociální odstupy - Lodě Katarina Line jsou malé výletní lodě, což znamená, že skupiny cetujúcich nejsou větší než 36 osob. Toto je velmi důležité zdůraznit, protože práce s malými skupinami umožňuje vyhovět všem požadavkům na společenské odstupy.
Nábytek ve veřejných prostrorách (salón) bude uspořádán tak, aby poskytoval více prostoru. Jídelní stoly poskytnou místo pro 4 osoby namísto dosavadních 8, což znamená, že v salonu bude najednou až 24 osob. Další stoly budou umístěny na vnější části paluby.
Většina lodí má velmi prostorné terasy na opalování, které umožňují snadné rozmístění lehátek a židlí na doporučené 1,5 m vzdálenosti. Tyto budou označeny čísly kajut a hosté budou požádáni, aby používali pouze židli označenou číslem své kajuty.
Na lodích Deluxe a Superior s vířivkou bude omezený počet lidí, kteří ji mohou používat současně na maximálně dvě osoby, jde-li o pár nebo spolucestující.
Jedním z velkých zážitků pro hosty Katariba Line je používání člunů na dopravu z lodi na nejbližší pláž. V současné situaci se omezí počet osob ve člunu z 8 na maximálně 4 osoby najednou.
5. Lodní služby - Všechna jídla budou podávána, včetně snídaně a oběda. V závislosti na velikosti skupiny a rozložení lodě se jídla budou podávat buď ve dvou sezeních nebo zároveň v salonu a na vnější palubě. Jídlo bude připravované a podávané v rukavičkách.
Budou vyřazeny finger food a další občerstvení, které se hostům obvykle podávají v salonech během dne, Stejně nebudou volně k dispozici ani časopisy, noviny, knihy, společenské hry atd.
6. Další pokyny - Zastávky na plavání budou regulovány posádkou a vedoucím zájezdu - s cílem respektovat politiku sociálního distancování bude omezen počet lidí používajících plaveckou platformu najednou, jako i počet lidí používajících horní palubu. Pokaždé, když loď dorazí do nového místa určení / přístavu, organizuje ředitel plavby postup, jako hosté opustí loď, aby se dostali na břeh.
Uvítací recepce v den příjezdu se bude konat na otevřené palubě nebo v menších skupinách v salonu, v závislosti na podmínkách lodi.
Chorvatský institut pro veřejné zdraví navrhuje, aby si hosté zavazadla nosili na loď sami, aby se zabránilo nadměrnému kontaktu. Pokud však potřebujete pomoc člena posádky, rád vám pomůže. Na závěr doporučujeme, abyste s sebou přiváželi pouze jeden kus zavazadla na osobu a také jeden kus příručního zavazadla.
7. Posádka - Všichni členové posádky jsou informováni a vyškoleni o nových postupech a je jim doporučeno dodržovat nejvyšší hygienické standardy a společenské odstupy v interakci hosty. Doporučuje se jim používat roušky a rukavice a pravidelně používat dezinfekční prostředky na ruce. Také se každý den před zahájením změny podrobí kontrole tělesné teploty.
8. Pokyny pro cestující:
Dbejte na dodržování minimální vzdálenosti 1,50 m na palubě i na pobřeží a vyhýbejte se shlukem lidí.
Každý host musí používat na palubě roušku. Přineste si je v dostatečném množství. V případě potřeby si je můžete zakoupit u posádky.
Při nalodění vám bude změřena tělesná teplota.
Pokud u sebe během plavby pocítíte některý z možných příznaků onemocnění COVID, okamžitě to oznamte kapitánovi a posádka lodi vám pomůže podle přijatých postupů týkajících se viru.

Tato pravidla jsou vypracovány v souladu s pokyny a doporučeními chorvatského institutu veřejného zdraví a ministerstva cestovního ruchu. V případě jakýchkoliv dalších změn a v návaznosti na budoucí vývoj situace v COVID 19, jejich lodní společnost bude odpovídajícím způsobem aktualizován a včas sdělovat svým zákazníkům.

Informace o vstupu do Chorvatské republiky (chorvatsky, anglicky a německy): Ministerstvo vnitra - LINK