Castries

Hlavní město Castries má kolem 11 000 obyvatel a je správním městem karibského ostrovního státečku Svatá Lucie, který patří do souostroví Malých Antil (Návětrné ostrovy). Zdejší přístav patří k nejvýznamnějším v oblasti.

Ostrov je sopečného původu a dominují mu vysoké homolovité kopce, jejichž siluety pronikly i na státní vlajku. Oblast sopek Piton (Malý a Velký Piton) je zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO a patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům ostrova.

Plavby a sezóna v Castries

Oblíbená zastávka výletních lodí je na trasách zařazena celoročně, nejsilnější sezóna je v období evropské zimy. Výletní plavidla sem připlouvají denně a můžete tu potkat italské lodě MSC a Costa a dále pak všechny významné americké společnosti jako Roayal Caribbean, NCL, Celebrity Cruises, Carnival a další.

Kam se vydat v Castries

Přímo před přístavním terminálem narazíte na stánky místních agentur, které nabízejí výlety po blízkém okolí města a pěknými výhledy. Město s malými místními obchůdky je hned před terminálem. Zajděte i na tržnici s místními plodinami a se zajímavými suvenýry. Pěkná pláž s ostrahou u hotelu Randevouz se nachází cca 30 minut chůze od kotviště, za přistávací dráhou, kterou je třeba celou obejít.

Nejoblíbenější výlety z Castries

  • Transfer na pláž, plážový servis
  • Projížďka na koni
  • Jeepem krajinou ostrova a k vodopádu
  • Člunem po moři k sopkám Piton
  • Vyjížďka mořským kajakem s výhledy na sopky Piton
  • Visutá dráha deštným pralesem - zip line

Naše tipy pro Castries

Měna: východokaribský dolar (XCD), měna 6 států a 2 teritorií, které vytvořily měnovou unii.
Oficiální jazyk: angličtina
Oficiální stránky přístavu: Slaspa

Přístavní terminál v Castries

Velké výletní lodě kotví na severozápadě ostrova v přístavu Port of Castries poblíž centra. K dispozici jsou 2 terminály:
- Saint Lucia Cruise Terminal vzdálený 20 minut pohodové chůze podél pobřeží. Turistické informační centrum naleznete v oranžové budově.
- La Place Carenage leří přímo v centru města.

Oba terminály mají skvělé klimatizované zázemí s duty free ochody, WiFi a se stanovištěmi taxi. Taxi jsou spolehlivá, trasu a cenu je dobré si domluvit předem. Zapůjčení auta není vzhledem ke stavu místních komunikací doporučené. Pro výlety lze využít také vodní taxi

Jedinou přistávací dráhu letiště George F. L. Charles Airport najdete 6 min jízdy od přístavu. Mezinárodní letiště Hewanorra (UVF) je situované na jihovýchodě ostrova asi hodinu jízdy autem.

Mapka přístavu Castries: