Sir Bani Yas

Ostrov Sir Bani Yas, ležící 170 km jihozápadně od metropole Abu Dhabi, je jedním z osmi ostrovů pouštního souostroví Al Dhafra. Měří 17,5 km ze severu na jih a 9 km od západu na východ a je největším přirozeným ostrovem Spojených Arabských Emirátů. Více než polovinu tohoto zajímavého ostrova tvoří Arabian Wildlife Park, který je s asi 17 tisíci zvířat jednou z největších rezervací volně žijících živočichů v regionu. Vidět můžete ohrožené druhy jako arabský přímorožec, písková gazela a horská gazela, dále pak dravé šelmy (súdánský gepard, hyena proužkovaná) i barevné plameňáky. Hosté si tu mohou vychutnat safari v divočině v doprovodu odborných průvodců. Na ostrově bylo nalezeno několik archeologických nalezišť, z nichž nejvýznamnější je křesťanský kostel a klášter ze 7. století, objevené v 1992.

Ostrov je využívaný jako turistických cíl i místními, proto tu bylo vybudované malé letiště, butikový hotel a několik luxusních vil.

Lodní společnosti využívají pro své návštěvníky vyhrazenou část ostrova, 2,5 km dlouhý výběžek se stovkami palem, s bufetem a bary, stinnými kabinkami cabanas, sprchami a lehátky se slunečníky na 36.000 m² pláží.

Plavby a sezóna v Sir Bani Yas

Sezóna okružních plaveb zde začíná v listopadu a trvá až do března. Průměrné denní teploty se v tomto období pohybují mezi příjemnými 21 ° C až 28 ° C. Na ostrově prší jen výjimečně, léto bývá extrémně horké; často tu vane vítr.
Několik lodní společnosti, zejména: MSC, Costa, Royal Caribbean, AIDA, Silversea využívají vyhrazenou část ostrova s ​​plážemi, bary a bufetem na celodenní zastávce během svých plaveb.

Kam se vydat v Sir Bani Yas

Hostům výletních lodí jsou k diapozici slunečníky, dřevěná lehátka a sprchy se sladkou vodou. Opalovací dvoulůžka se záclonami (cabanas) jsou k dispozici za příplatek, rezervaci je nutné provést předem na lodi. Na jedné straně je zóna pro rodiny s dětmi s aquaparkem, na severovýchodní části vodní sporty, a ve vzdálenějším resortu Anantara Sir Bani Yas Island Resorts soukromé kabinky a spa pro náročné klienty toužící po soukromí a odpočinku.
Pobyt na ostrově zahrnuje oběd ve stylu berbecue s grilovanými pochoutkami, čerstvé saláty, zákusky a ovoce. Plážový den si můžete zpříjemnit u barů nebo v čajovně s vodnými dýmkami v berberském stylu. Nápoje jsou za poplatek, podrobnosti k využití jednotlivých balíčků se dozvíte na lodi v palubním deníku.
V nabídce je množství sportů, od plážového tenisu a volejbalu, po paddle boarding a šnorchlování, ale i fitness aktivity, lekce tance, animace a beach parties. Přímo na pláži si můžete dopřát i příjemnou masáž.
 

Nejoblíbenější výlety v Sir Bani Yas

  • Vodní sporty: potápění a šnorchlování, kajakování v laguně
  • Další sportovní aktivity: horská kola, střílení z luku, pěší turistika, jízda na koních
  • Ukázky sokolnictví
  • 4x4 safari v Arabian Wildlife Park
  • Safari autobusem do písečných dun, s výkladem
  • Na horských kolech

Naše tipy pro přístav Sir Bani Yas

Výletní lodě kotví na moři a cestující jsou na břeh dopravováni čluny. V případě nepříznivého počasí (silného větru) může být zastávka zrušena.
Nezapomeňte si vzít opalovací krém a dalekohled na pozorování divoké fauny! Vhodné jsou i boty do vody, protože některé části pláží jsou pokryty skalami a kousky mušlí.
Nákupy: na ostrově je jen pár obchůdků se suvenýry. Najdete zde památkové předměty s logem ostrova a limitovanou nabídku arabských suvenýrů - hedvábné šátky, ručně malované lampy, zdobené bačkory aj.
Gastronomie: pokud si chcete dopřát sofistikovanější oběd, navštivte některou z místních hotelových restaurací. Savannah Grill podává gurmetské lahůdky z afrického kontinentu a Al Shams Restaurant nabízí arabská jídla, jako kořeněné kuřecí Mandi s rýží, mandlemi a rozinkami.
Měna: dirham (AED)
Jazyk: arabština, domluvíte se anglicky.

Mapa ostrova Sir Bani Yas