Toulon

Na jihovýchodě Francie se nachází významný přístav Toulon, který je dnes jedním z nejdůležitějších francouzských přístavů a sídlí zde největší základna francouzského válečného námořnictva. Přístav Toulon byl válečným přístavem již od 16. století. Za druhé světové války bylo město téměř zničeno a jeho následná rekonstrukce proměnila toto místo v moderní město včetně dochovaných budov.

Provensálsko (Provence) je jihofrancouzský region proslavený malebným pobřežím Côte d'Azur, pěstováním levandule, kulturou a uměním. Zdejší krajina a romanticky vyhlížející vesničky inspirovaly mnoho malířů, vzpomeňme například Van Gogha, Matisse, Renoira…Najdete tu antické i středověké památky. Velkým zážitkem jsou místní tržnice s nezaměnitelnou atmosférou a nepřeberným množstvím místních produktů. K nejznámějším obrázkům Provence patří bezesporu opatství Abbaye de Sénanque obklopené levandulovými poli.

Plavby a sezóna v Toulone

Ačkoliv je Středomoří celoroční destinací, přístav Toulon není výletními loděmi příliš využíván. Lodě tu kotví během svých dálkových tras, vyšší sezóna je především v létě. V kalendáři najdete lodě Cunard, Silver Sea a další.

Kam se vydat v Toulone

Centrum města se nachází na místě zvaném Quai Cronstadt, kde je mnoho kaváren, restaurací a obchodů. Asi nejvýznamější památkou je budova Notre Dame de la Sede de Toulon s 36 metrů vysokou katedrální věží, jež byla založena v 11. století a dokončená v 18. století. Na horním náměstí Place de la Liberté,  které bylo vystaveno v 19. století se nachází budova Opery L´opéra de Toulon z roku 1862, Justiční palác nebo muzeum Museé de la Marine popisující historii města.

Nejoblíbenější výlety v Toulonu

  • Výlet do Marseille
  • Půvabná vesnička Le Castellet
  • Populární saint Tropez
  • Provance - kultura a historie
  • Pevnost Tour Royale
  • Museum de la Marine
  • Rybaření v přístavu Cassis

Naše tipy pro Toulon

Nákupy a jídlo: Pro oblast je typické pěstování jablek, a tak je tu velice oblíbený cider a calvados.
Jazyk: francouzština, dialekt provensálština
Měna: euro (EUR)
Stránky přístavu: Ports Toulon Provence

Přístavní terminál Toulon

Většina velkých výletních lodí kotví v doku La Seyne sur Mer, který je situován v přilehlé západní části, vzdálené cca 10 km od centra města. Z přístavu do města a zpět jezdí shuttle busy.

Mapka terminálu Toulon:

Fotografie - paul metallier z Pixabay">Pixabay