Haifa

Největší město severního Izraele Haifa leží ve stejnojmenné zátoce a na úpatí pohoří Karmel. Strategicky položené místo ovládaly v průběhu staletí různé národy a říše. Své stopy zde zanechali Byzantinci, Arabové, křižáci, Turci, Egypťané i Britové.

Přístav Haifa je skvělým výchozím místem pro výlety za biblickými místy. Galilejské město Nazaret je významným poutním místem křesťanů a kde byste rozhodně neměli vynechat Baziliku Zvěstování. Cíle výletů směřují také k jezeru Genezareth a do poblíž ležícího Caparanaum, kde kázal Ježíš i do Kány Galilejské, kde Ježíš proměnil vodu ve víno.

Plavby a sezóna v Haifě

Tento přístav se na trasách výletních lodí vyskytuje celkem zřídka, výletní lodě sem plují především na jaře a na podzim, kdy nejrušnějšími měsíci jsou září - listopad. Na trasu plaveb ho vrátily společnosti Costa, AIDA i MSC. Z amerických lodí tu uvidíte luxusní jachty Seabourn, Silversea, Oceania Cruises a další.

Kam se vydat v Haifě

Město leží v kopcovitém terénu. Hlavní turisticky atraktivní bulvár Ben Gurion Avenue s mnoha obchody a restauracemi je z přístavu snadno dostupný pěšky. V docházkové vzdálenosti od přístavu jsou také veřejné pláže The Quiet Beach a písečná Bat Galim Beach.
Ikonickým místem Haify jsou terasy Bahá'í. Devatenáct kruhovitých teras se zahradní úpravou je završeno svatyní Bába, ke které můžete vystoupat po více než 1 500 schodech. Komplext svatých míst Bahá´í je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.
Mnoho cestujících z výletních lodí se vydávají na organizované výlety do Betléma či Jerusalému či na další biblická místa.

Nejoblíbenější výlety lodních společností

  • Haifa: Zahrady Bahai, antické Akko
  • Zahrady Bahai v Haifě, Caesarea Maritima
  • Celodenní výlet do Jeruzaléma, s obědem
  • Massada a Mrtvé moře, s obědem
  • Oblast Galielea a město Nazaret

Naše tipy pro přístav Haifa

Měna: Nový izraelský šekel (IZS)
Oficiální stránky přístavu: Haifa Port

Přístavní terminál Haifa

Přístav Haifa slouží pro cestující trajekty i hosty výletních lodí. Disponuje rozlehlým zmodernizovaným terminálem, ve kterém naleznete obchody a kavárny. Terminál je přímo spojen s centrem Haify a je jen pár minut chůze od vlakového nádraží Haifa Merkaz Hashmona a také tu je zastávka autobusů MHD.

Mapa přístavu:

Plavby z přístavu Haifa